Święto Policji w katowickim oddziale prewencji - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Święto Policji w katowickim oddziale prewencji

Data publikacji 13.07.2018

Mundurowi z oddziału prewencji i katowickiej komendy miejskiej, a także antyterroryści z Katowic wspólnie uczcili 99. rocznicę powstania Policji. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, który wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obchody uświetnili przedstawiciele wybranych jednostek naszego garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz reprezentanci instytucji współpracujących z Policją.

Na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Organizatorami tegorocznych obchodów byli Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski,  Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach mł. insp. Grzegorz Mucha oraz Zarząd Terenowy NSZZP OPP w Katowicach.

Obchody uświetnili Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, naczelnicy wydziałów z wybranych jednostek policji i przedstawiciele różnych służb mundurowych, a także Prezydent Miasta Katowice oraz reprezentanci instytucji współpracujących na co dzień ze śląskimi policjantami.

Po oficjalnym rozpoczęciu obchodów, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył zgromadzonym funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Generał podziękował policjantom za codzienne zaangażowanie w służbie, rzetelność i profesjonalizm. Docenił oddanie funkcjonariuszy oraz wyrozumiałość ich rodzin, tak potrzebną w codziennej ciężkiej służbie. Szczególne wyrazy uznania zostały skierowane do mundurowych z SPAP w Katowicach za profesjonalizm, zdecydowanie w działaniu oraz doskonałe przygotowanie fizyczne. Prezydent Katowic wręczył wyróżniającym się policjantom listy gratulacyjne oraz przekazał podziękowania za codzienną, ciężką służbę na rzecz naszego regionu. Na zakończenie uroczystości, wraz z szefem śląskich mundurowych, złożył wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym policji życzenia dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Podczas uroczystości Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. śląskiego asp. szt. Michał Szczęśniak wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZP OPP w Katowicach asp. szt. Dariuszem Tabasem wręczyli wyróżnionym policjantom Honorowe Odznaki, a przedstawicielom instytucji wspierających Związek - pamiątkowe medale.

Tegoroczną ceremonię poprowadził nadkom. Waldemar Wierzycki, przy udziale Kompanii Honorowej oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nie zabrakło również głosu lektorskiego, którego udzielili sierż.szt. Marek Jon z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach i asp.szt. Piotr Dudzic z katowickiego oddziału prewencji.