Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. Apelujemy o ostrożność! - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 09.07.2018

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na ul Topolowej w Złochowicach. Kilka minut przed godziną 23.00 kierowca osobowego renault potrącił rowerzystę, który jechał nieoświetlonym odcinku drogi. Po raz kolejny apelujemy do kierowców zachowanie koncentracji na drodze, a do rowerzystów o prawidłowe oświetlenie jednośladów oraz noszenie elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo.

W miniony piątek, kilkanaście minut przed godziną 23.00  oficer dyżurny otrzymał informację o wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło na ul. Topolowej w Złochowicach. Na miejscu okazało się, że 30-letni kierowca renault, potrącił rowerzystę, który znajdował się na prostym nieoświetlonym odcinku drogi. Niestety 70-letni rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierująca renault – mieszkaniec powiatu kłobuckiego, był trzeźwy.


Na miejscu, w obecności prokuratora, oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki. Tragiczne zdarzenie zostanie poddane ocenie przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.


Wszystkie osoby będące świadkami lub posiadające informacje w sprawie tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.


Po raz kolejny apelujemy do kierowców zachowanie koncentracji na drodze, a pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych i kamizelek także w obszarze zabudowanym - nawet tam, gdzie nie jest to wymagane przepisami. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask zauważony przez kierowcę może uratować życie.