Pierwsze służby, pierwsze zatrzymania - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Pierwsze służby, pierwsze zatrzymania

Data publikacji 04.07.2018

O tym, że u boku doświadczonych mundurowych, najlepiej doskonali się swoje umiejętności i poznaje tajniki policyjnego rzemiosła, przekonali się słuchacze z katowickiej szkoły policji, odbywający praktyki w chorzowskiej komendzie. Na jednej z pierwszych swoich służb, wspólnie z policjantem drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwonił mieszkaniec i poinformował, że jeden z kierujących wygląda jakby był pijany. Na miejsce niezwłocznie skierowany został mundurowy z chorzowskiej drogówki, który pełnił służbę z słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach. Gdy tylko stróże prawa namierzyli wskazany pojazd, natychmiast podjęli działanie uniemożliwiające kierującemu dalszą jazdę. Podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało u nieodpowiedzialnego kierowcy prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił juz prawo jazdy, teraz oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Dziękujemy anonimowemu zgłaszającemu za właściwą reakcję. Niewykluczone, że przekazana policji informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa, to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.