Policjant z Rybnika najlepszym kryminalnym w kraju

Data publikacji 13.06.2018

W Szkole Policji w Pile odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. W zmaganiach rywalizowali najlepsi z najlepszych w służbie kryminalnej polskiej Policji. Tytuł Najlepszego Policjanta Operacyjno – Rozpoznawczego roku 2018 i puchar za zajęcie I miejsca otrzymał policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, który reprezentował garnizon śląski w tym prestiżowym konkursie.

W dniach 5-7 czerwca w szkole Policji w Pile odbył się Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”, organizowanego przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Do Piły przyjechały drużyny złożone z najlepszych funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie garnizony wojewódzkie oraz garnizon stołeczny. Policjanci rywalizowali w pięciu konkurencjach: test wiedzy zawodowej, sprawdzian wiedzy praktycznej, tzw. kazus, sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia, sprawdzian umiejętności strzeleckich, sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Garnizon śląski reprezentowała drużyna policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, która została wyłoniona podczas wojewódzkich eliminacji, odbywających się w kwietniu br. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, a w skład powołanego Komitetu Honorowego Konkursu weszli: Komendant Główny Policji – nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Przewodniczący NSZZP w Szkole Policji w Pile asp. Przemysław Zublewicz.

Po dwóch dniach zmagań, w auli Szkoły Policji w Pile odbyła się ceremonia rozdania nagród i gratyfikacji laureatom Konkursu. W finale konkursu wyłonieni zostali najlepsi policjanci. Policjant z Rybnika, asp. sztab. Sebastian Kabała zajął I miejsce w kategorii „Najlepszy Policjant Operacyjno – Rozpoznawczy roku 2018” i zdobył Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile. Pozostali nasi reprezentanci również osiągnęli bardzo dobre wyniki. W kategorii najlepszy policjant dochodzeniowo – śledczy IV miejsce zajął st. asp. Tomasz Oparski, na VI miejscu w kategorii najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo – śledczą uplasował się podinsp. Krzysztof Bałazy, a nadkom. Mariusz Więckowski zajął XV miejsce w kategorii najlepszego policjanta technika kryminalistyki. W klasyfikacji generalnej finału nasza drużyna zajęła bardzo wysokie VI miejsce. Przypominamy, że w ubiegłorocznej edycji Konkursu I miejsce w kategorii „Najlepszy Policjant Dochodzeniowo-Śledczy roku 2017” zajął policjant z rybnickiej komendy - st. asp. Patryk Klepek.

Naszym kolegom pełniącym służbę w pionie kryminalnym komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach oraz Komendy Miejskiej Policji w Rybniku gratulujemy zdobycia VI miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018” oraz wysokich miejsc induwidualnych.