Charytatywna sztafeta rowerowa dotarła do Rybnika - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Charytatywna sztafeta rowerowa dotarła do Rybnika

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci z rybnickiej komendy wsparli charytatywną sztafetę rowerową „Mundurowi Mundurowym”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitacje dla Marcina i Arka – policjanta i strażaka, którzy ucierpieli w wyniku interwencji, podczas której doszło do wybuchu substancji pirotechnicznej.

Wczoraj do Rybnika przejechała ogólnopolska, charytatywna sztafeta rowerowa, w której uczestniczą mundurowi z całego kraju. Jej trasa liczy 6130 km i przebiega przez 130 miast. Celem przejechania tak długiego odcinka jest wsparcie dla st. sierż. Marcina Miniaka – policjanta Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze ci ucierpieli podczas interwencji, w czasie której doszło do wybuchu substancji pirotechnicznej. Teraz mundurowi z całej Polski będą „kręcić” tysiące kilometrów chcąc zadbać o powrót do zdrowia swoich kolegów. Start sztafety „Mundurowi Mundurowym” rozpoczął się 22 maja 2018 roku w Białymstoku, a meta będzie w Łodzi. Zakończenie sztafety zaplanowane jest na dzień 30 czerwca 2018 roku.

Bransoletka symbolizująca sztafetową pałeczkę została wczoraj w południe przekazana policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Odebrał ją pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku nadkom. Wiesława Dryja, a następnie wręczył rybnickim mundurowym, którzy przyłączyli się do charytatywnej sztafety rowerowej. W ten sposób chcą aktywnie pomóc policjantowi i strażakowi z Łodzi i przy okazji włączyć się w zbiórkę pieniędzy na ich leczenie. Rowerzyści pojechali do Jastrzębia Zdroju, gdzie przekazali „pałeczkę” funkcjonariuszom Zakładu Karnego.

Inicjatywę zorganizowania sztafety charytatywnej zaproponowali mundurowi zrzeszeni w nieformalnej grupie na portalu społecznościowym, która nosi nazwę „Mundur na rowerze”. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba w mundurze i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Więcej o akcji można przeczytać tutaj.


Wszyscy, którzy wesprzeć leczenie i powrót do zdrowia Marcina i Arka mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

PKO BP nr konta: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309
tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018