Wiadomości

Sprawcy kradzieży figurki Karola Goduli oraz paser w rękach policjantów

Data publikacji 16.05.2018

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież figurki „Geld”, przedstawiającej Karola Godulę, z katowickiego rynku oraz pasera, który po kradzieży sprzedał ją do punktu skupu złomu. Wszyscy przyznali się do postawionych zarzutów. Figurka została odzyskana, a o dalszym losie sprawców zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali trzy osoby w sprawie kradzieży figurki "Geld", która była jednym z elementów "Szlaku Ślonski Godki". Do kradzieży figurki o wartości 5 tys. złotych doszło w nocy z 25 na 26 kwietnia tego roku z katowickiego Rynku. Powiadomieni o kradzieży policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dzięki nagłośnieniu sprawy przez media, szybko odnaleziono figurkę w jednym z punktów skupu złomu. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 40-letniego pasera oraz 53-latka podejrzanego o kradzież figurki. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W poniedziałek w ręce policjantów wpadł drugi ze sprawców kradzieży. 46-latek wczoraj usłyszał zarzuty, do których się przyznał i poddał dobrowolnie karze. O dalszym losie wszystkich zatrzymanych zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Dziękujemy za przekazane informacje i sygnały w tej sprawie. Dzięki nim policjanci bardzo szybko odzyskali figurkę i zatrzymali sprawców. Dziękujemy również mediom za współpracę i nagłośnienie tej sprawy.