Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Data publikacji 16.05.2018

Hasłem tegorocznej pielgrzymki kierowców na Jasną Górę są słowa: „W duchu i prawdzie na drogach”. Główną intencją dorocznej modlitwy była prośba o poprawę bezpieczeństwa na drogach i pomoc dla misjonarzy. Tradycyjnie na pielgrzymkę przybyli zawodowi kierowcy, rajdowcy i miłośnicy motocykli. Akcję prewencyjną podczas jasnogórskiego spotkania prowadzili policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego.

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom, nie zgłoszono żadnych interwencji związanych z zakłócaniem pielgrzymki, co pozwoliło na bezpieczny przebieg uroczystości.

Odpowiednie przygotowanie policjantów pozwoliło na bezpieczne dotarcie pielgrzymów do celu, a następnie rozładowanie ruchu kołowego po uroczystości.

Pielgrzymka była też okazją do przeprowadzenia przez częstochowskich policjantów działań profilaktycznych. Mundurowi rozdawali odblaski, aby pielgrzymi czuli się pewnie i bezpiecznie na drodze nie tylko gdy jadą samochodem, ale także gdy idą pieszo czy jadą na rowerze.

  • Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę