Mężczyźni z monitoringu w rękach policjantów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mężczyźni z monitoringu w rękach policjantów

Data publikacji 17.04.2018

Mężczyźni, których wizerunek publikowaliśmy w związku z pobiciem, do którego doszło w nocy 2 kwietnia br., są już w rękach rybnickich policjantów. Wczoraj sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe oraz policyjne dozory.

Do zdarzenia doszło w nocy 2 kwietnia 2018 r., około godziny 3.30, na ulicy Wojciecha Korfantego w Rybniku. Wówczas pomiędzy grupą osób doszło do szarpaniny, podczas której dwaj mężczyźni pobili 24-latka. Po przyjeździe na miejsce, policjanci zauważyli zakrwawionego mężczyznę, któremu udzielili pomocy. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Śledczy przeanalizowali zebrany materiał dowodowy w tej sprawie i za zgodą rybnickiej prokuratury opublikowano zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawców. Wczoraj sami zgłosili się do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Obaj to mieszkańcy Żor w wieku 25 i 37 lat. Śledczy przedstawili im zarzut udziału w pobiciu oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe oraz policyjne dozory. Rybniccy śledczy pod nadzorem prokuratury rejonowej w Rybniku, prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Dziękujemy mieszkańcom za przekazanie licznych informacji w tej sprawie oraz wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek mężczyzn w środkach masowego przekazu. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęć mężczyzn, z uwagi na ustanie przyczyn publikacji.

Nadal ustalamy dokładne okoliczności tego zdarzenia, dlatego wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.

Ładowanie odtwarzacza...