Tragiczny pożar w Katowicach. Nie żyją trzy osoby. - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tragiczny pożar w Katowicach. Nie żyją trzy osoby.

Data publikacji 11.03.2018

Policjanci z Katowic wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło w nocy w mieszkaniu budynku przy ulicy Lwowskiej. W pożarze zginęła 34-letnia kobieta, jej 5- letnie dziecko oraz 60-letni mężczyzna. Biegły z zakresu pożarnictwa określi, co było przyczyną pożaru.

Wczoraj około 22.30 dyżurny katowickiej komendy został powiadomiony o pożarze mieszkania w budynku przy ulicy Lwowskiej w Katowicach. Na miejsce pojechali policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy z mieszkania na pierwszym piętrze wynieśli trzy nieprzytomne osoby. Pomimo prowadzanej akcji reanimacyjnej, nie udało się ich uratować. W pożarze śmierć poniosła 34-letnia kobieta, jej 5-letnie dziecko oraz 60-letni mężczyzna. 
Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Teraz biegły z zakresu pożarnictwa określi, co było przyczyną pożaru. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w postępowaniu przygotowawczym, które prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód.