Apelujemy o rozwagę na drodze - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Apelujemy o rozwagę na drodze

Data publikacji 14.02.2018

Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Cieszyńskiej. Kierowca osobówki najprawdopodobniej jechał zbyt szybko, przez co wpadł w poślizg. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości! Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne. Kierowco uważaj - jest ślisko!

Zima to trudny okres, niejednemu kierowcy spędzający sen z powiek. To czas, kiedy warunki na drodze wymagają od nas większego refleksu i wyobraźni. Opady śniegu, które towarzyszą nam w ciągu ostatnich dni, utrudniają prowadzenie samochodu. Na drogach jest bardzo ślisko, dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności!

Prawdopodobnie nadmierna prędkość okazała się przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, w samo południe na ulicy Cieszyńskiej. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, kierujący fiatem 39-latek, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i wpadł w poślizg. W wyniku utraty panowania nad pojazdem, kierujący osobówką mężczyzna uderzył w citroena. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Za spowodowanie kolizji mieszkaniec Cieszyna został ukarany 500-złotowym mandatem karnym.


Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków drogowych!