Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie

Data publikacji 28.11.2017

Policjanci z jastrzębskiej patrolówki pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie. Okazało się, że 41-letni człowiek na wózku inwalidzkim został oślepiony przez światła samochodu i uderzył w znak drogowy. W efekcie rozłączyło mu się elektryczne zasilanie wózka. Interwencję zgłosił przypadkowy świadek, który zareagował i powiadomił o zdarzeniu Policję. Stróże prawa pomogli jastrzębianinowi, dzięki czemu bezpiecznie trafił on do domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ulicy Rybnickiej. Stróże prawa zostali powiadomieni przez przypadkowego świadka o niepełnosprawnym mężczyźnie na wózku inwalidzkim, który miał wjechać do rowu. Policjanci z jastrzębskiej patrolówki pojechali w rejon ronda Ostaszewskiego. Okazało się, że 41-letni człowiek na wózku inwalidzkim został oślepiony przez światła jadących samochodów i uderzył w znak drogowy. W efekcie rozłączyło mu się elektryczne zasilanie wózka. Stróże prawa pomogli jastrzębianinowi, dzięki czemu bezpiecznie trafił on do domu.

Policjanci przypominają, by - mimo codziennego pośpiechu - zwracać uwagę na osoby, które potrzebują naszej pomocy. To może być drobna przysługa, która dla chorej osoby znaczy bardzo dużo.