Rajd Śląska na drogach powiatu cieszyńskiego - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Rajd Śląska na drogach powiatu cieszyńskiego

Data publikacji 12.10.2017

W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Śląska. Załogi będą ścigać się na odcinkach specjalnych, wyznaczonych m.in. w powiecie cieszyńskim. Przedsięwzięcie spowoduje utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg w rejonie, gdzie zaplanowano odcinki specjalne. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień.

Rajd Śląska startuje w piątek o 17.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 13 odcinków specjalnych wyznaczono w kilku powiatach, w tym także w powiecie cieszyńskim.

W sobotę załogi będą rywalizować na odcinkach specjalnych w Ochabach (13,33 km). W niedzielę zawodników rajdu będzie można zobaczyć w Chybiu (9,26 km). Odcinki specjalne będą pokonywane dwukrotnie.

Impreza spowoduje utrudnienia w ruchu w związku z całkowitym zamknięciem dróg na odcinkach specjalnych:                                         

  • sobota 14 października: OS 3 i 5 Ochaby - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach od 10.50 do 17.10. Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach: Pierśćca, Kiczyc, Ochab Wielkich i Drogomyśla.
  • niedziela 15 października: OS 9 i 12 Chybie - odcinek zostanie wyłączony z ruchu w godzinach od 8.40 do 18.10. Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach: Chybia, Zarzecza, Frelichowa i Zabłocia.

Otwarcie tras po zakończeniu rajdu jest uzależnione od jego przebiegu, wobec czego podane godziny otwarcia dróg dla ruchu mogą ulec zmianie. Informacje na temat rajdu można również znaleźć na stronie organizatora.

Nad bezpieczeństwem rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych będzie czuwać kilkudziesięciu policjantów drogówki i prewencji, a także siły porządkowe, zapewnione przez organizatora imprezy oraz funkcjonariusze straży pożarnej i pogotowie ratunkowe.

Policjanci apelują do osób korzystających z dróg w rejonie trasy rajdu o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie poleceń osób biorących udział w zabezpieczeniu rajdu.

  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd
  • policjanci zabezpieczają rajd