Zareagowała... Wpadł poszukiwany złodziej - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zareagowała... Wpadł poszukiwany złodziej

Data publikacji 04.10.2017

Dzięki szybkiej reakcji Tychów w ręce policjantów wpadł złodziej, który na giełdzie ukradł kobiecie portmonetkę z pieniędzmi w kwocie 4,5 tys. zł. Zatrzymany trafił policyjnego aresztu. Mężczyzna był poszukiwany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Do zdarzenia doszło wczoraj wczesnym rankiem na giełdzie kwiatowej przy ul. Sadowej w Tychach. Policjanci zatrzymali złodzieja, którego wskazała kobieta będąca świadkiem kradzieży. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w trakcie oglądania wystawy sklepowej podszedł do torebki właścicielki sklepu i, wykorzystując jej nieuwagę, wyciągnął z niej portmonetkę. Dzięki kobiecie, która widziała całe zdarzenie i nie pozostała obojętna wobec takiego zachowania, policjanci zatrzymali złodzieja, a właścicielka odzyskała skradzione 4,5 tys. złotych. Sprawdzając mężczyznę w policyjnych bazach danych okazało się, że był on poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. 34-letni mieszkaniec Katowic ukrywał się od jakiegoś czasu przed organami ścigania. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, aby nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „Nie reagujesz akceptujesz”.