Porywali, wymuszali i kradli... - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Porywali, wymuszali i kradli...

Data publikacji 03.10.2017

Aż 52 zarzuty usłyszeli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez kryminalnych z katowickiej komendy wojewódzkiej. Najpoważniejsze z nich dotyczą porwania oraz przetrzymywania osób. Prokuratura Okręgowa w Katowicach właśnie zakończyła śledztwo w tej sprawie, a sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Zakończyło sie śledztwo w sprawie czteroosobowej grupy, której członkowie dokonywali różnego rodzaju przestępstw - od przetrzymywania zakładników, zmuszania zakładników i innych osób do określonego zachowania (popełniania oszustw), kradzieży z włamaniem, przywłaszczeń i kradzieży dokumentów, rozbojów, gróźb karalnych oraz oszustwa przy zawieraniu umów na usługi telekomunikacyjne i na zakup sprzętu w systemie ratalnym. Grupa składała się z czterech mężczyzn, którzy działali od sierpnia do pażdziernika 2016 roku na terenie województw śląskiego i dolnośląskiego. Grupie przewodził 22-latek z Zabrza, o którego zatrzymaniu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pisaliśmy na naszych stronach w sierpniu

Do najpoważniejszych przestępstw popełnionych przez członków grupy należało uprowadzenie 4 osób, które następnie zmuszano do zawierania niekorzystnych umów kredytowych na zakup sprzętu RTV. Ponadto główny oskarżony, podając się za policjanta, w trakcie fikcyjnego "legitymowania" zdobywał dane innych osób, na które później zawierał umowy kredytowe lub na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Za popełnione przestępstwa sprawcy mogą spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

 

Ładowanie odtwarzacza...