Wiadomości

Charytatywna sztafeta rowerowa „Kręcimy dla Marcina” dziś i jutro na Śląsku

Data publikacji 01.10.2017

1-2 października Śląsk odwiedzi ogólnopolska, charytatywna sztafeta rowerowa „Kręcimy dla Marcina”. Marcin jest policjantem z Rzeszowa, który potrzebuje naszej pomocy w walce z nowotworem. Bransoletkę symbolizującą sztafetową pałeczkę już niedługo przejmą śląscy policjanci, którzy aktywnie będą wspierać inicjatywę. Mundurowi na rowerze przejadą przez śląskie miasta. Zachęcamy stróżów prawa do wzięcia udziału w wydarzeniu, a także media o przyłączenie się do tej szczytnej akcji.

 

W dniach 1-2 października Śląsk odwiedzi charytatywna, ogólnopolska sztafeta rowerowa, w której uczestniczą mundurowi z całego kraju. Kręcą oni kilometry dla chorego policjanta – Marcina z Rzeszowa, u którego około dwa miesiące temu zdiagnozowano nowotwór o nazwie mięsak. Śląscy policjanci przyłączyli się do tej charytatywnej sztafety rowerowej chcąc aktywnie pomóc swojemu koledze i przy okazji włączyć się z zbiórkę pieniędzy. Wsparcie dla policjanta i inicjatywę zorganizowania sztafety charytatywnej zaproponowali mundurowi zrzeszeni w nieformalnej grupie na portalu społecznościowym, która nosi nazwę „Mundur na rowerze”.

Cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, to symbole zrzeszenia w tej nieformalnej grupie łączącej środowisko mundurowych. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba w mundurze i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.

1 października od 7.00-11.30 ruszy sztafeta z Żywca do Jastrzębia Zdroju, następnie do Wodzisławia Ślaskiego, gdzie pałeczkę ma przejąć kolejny z policjantów. Potem kolejno przejazd odbędzie się ulicami Rybnika, Żor, Tychów, Gliwic oraz Katowic. Natomiast 2 października ok. godz. 8:00 stróże prawa ruszą z Katowic i przemieszczać się będą trasą przez Będzin, Dąbrowę Górniczą i Trzebinię. Tam zakończenie trasy na śląsku nastąpi po przejęciu „pałeczki” przez uczestników miasta Olkusz. Serdecznie zachęcamy śląskich mundurowych do przyłączenia się do akcji i przejechania kilometrów aby wspomóc kolegę. Zachęcamy także media to wzięcia udziału w inicjatywie. Poniżej przedstawiamy harmonogram przejazdów:

 

Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Serdecznie zapraszamy policjantów, strażaków, żołnierzy i pozostałe służby do wzięcia udziału w sztafecie. W akcji mogą wziąć udział również osoby cywilne. Im więcej osób tym lepiej, przyda się każde wsparcie poprzez przejechanie tych kilku kilometrów. Start rozpoczął się 22 września z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim, a meta będzie w stolicy Podlasia, Białymstoku. Data zakończenia to 14 października. Wszystko to po to, by dać Marcinowi siłę i wsparcie do walki z nowotworem!!

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina


Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/
A także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie

W przypadku pytań prosimy o kontakt z inicjatorem i organizatorem akcji: sierż. Jarosławem Hapakiem tel. 531555801