Trwają wrześniowe spotkania z dziećmi i młodzieżą - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Trwają wrześniowe spotkania z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 14.09.2017

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, policjanci z raciborskiej komendy organizują spotkania z uczniami szkół. Mundurowi w ciągu ostatnich dni zawitali do Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu oraz Brzeźnicy i Grzegorzowicach.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” powstała przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Oficer prasowy wspólnie z przedstawicielem raciborskiej drogówki przeprowadzili w ciągu ostatnich dni spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu oraz w Brzeźnicy i Grzegorzowicach. Prowadzący pogadanki z młodzieżą omawiali kwestie związane z bezpieczeństwem użytkowników sieci, negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz innych substancji odurzających, a także zasad poruszania się po drodze.

W ramach kampanii, mundurowi poinformowali uczestników spotkań o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Policjanci przypomnieli, że przechodzić przez jezdnię należy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, po uprzednim upewnieniu się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pojazd. Stróże prawa uczestników spotkania zapoznali także z zasadami poruszania się po chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych. Z uwagi na zbliżającą się porę jesienno-zimową, policjanci zachęcali też do noszenia odblasków.