Areszty dla oszustów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Areszty dla oszustów

Data publikacji 10.08.2017

Zabrzańscy policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą, zakończyli czynności w sprawie 3 mężczyzn podejrzanych o liczne przestępstwa rozbójnicze, oszustwa, a także kierowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Podejrzani wykorzystywali sytuację życiową tzw. „słupów” i zmuszali pokrzywdzonych do zawarcia umów kredytowych na zakup sprzętu RTV i AGD, pożyczek gotówkowych i umów o świadczenia usług telekomunikacyjnych, a nawet sprzedaży samochodu. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani.

O podejrzanych na stronie internetowej zabrzańskiej komendy pisaliśmy już dwukrotnie. Najpierw kiedy został zatrzymany 19-letni podejrzany a następnie, gdy w ręce zabrzańskich policjantów wpadł 39-latek. Tym razem wracamy do sprawy trzeciego z podejrzanych. 30-letni mężczyzna wspólnie z kolegami działał na Śląsku od listopada 2015 do maja 2016 roku. Wtedy też, w krótkich odstępach czasu zmusili pokrzywdzonych do zawarcia umów kredytowych na zakup sprzętu RTV i AGD, pożyczek gotówkowych i umów o świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Mężczyzna wykorzystał również trudną sytuację i niezaradność życiową 42-letniej kobiety, która łudząc się na wspólną przyszłość z oszustem, zaciągnęła kredyty na zakup sprzętu RTV i AGD. 30-latek spotkał pokrzywdzoną w jednym ze szpitali, gdzie kobieta sprawował opiekę nad swoim hospitalizowanym dzieckiem. Mężczyzna przyszedł w odwiedziny do swojego krewnego. Pomiędzy nimi nawiązała się relacja, którą podejrzany umiejętnie wykorzystał. Rodzice kobiety, którzy również zaufali partnerowi córki, zaciągnęli kredyty gotówkowe w wysokości 20 i 30 tys. złotych. Kiedy kobieta nie mogła uzyskać kolejnych pożyczek, mężczyzna szybko zakończył znajomość, pozostawiając pokrzywdzoną i jej rodziców z zadłużeniem. Sąd rejonowy zastosował wobec trójki mężczyzn tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.