Komendant podziękował 3 mieszkańcom miasta za ujęcie przestępcy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Komendant podziękował 3 mieszkańcom miasta za ujęcie przestępcy

Data publikacji 20.04.2017

Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach mł. insp. Andrzej Brzozowski podziękował 3 młodym mieszkańcom Świętochłowic za pomoc w zatrzymaniu sprawcy rozboju. Młodzi mężczyźni ujęli przestępcę w pościgu, tuż po popełnieniu przestępstwa. Szef świętochłowickej policji wręczył im listy gratulacyjne i drobne upominki.

Komendant wraz z Kierownikiem Ogniwa Interwencyjnego podziękowali młodym mieszkańcom Świętochłowic za postawę godną polecenia, to co zrobili idealnie wpisuję się w kampanię społeczną „Nie reagujesz, akceptujesz”. Widać, że kampania ta zatacza coraz szersze kręgi i coraz bardziej wtapia się w społeczną świadomość, motywując mieszkańców do obywatelskich postaw i reagownia na łamanie prawa.

Gratulujemy takiej postawy i dziękujemy za nią. 

W lutym trzech młodych mężczyzn było świadkami napadu na mieszkańca Świętochłowic. Na wracającego do domu 56-latka napadł mężczyzna, który po przewróceniu go, wyszarpał z ręki trzymaną przez pokrzywdzonego aktówkę. Młodzi mężczyźni bez zastanowienia ruszyli w pościg za sprawcą. Ujęli go, a następnie przekazali świętochłowickiej policji. 52-letni sprawca odpowie przed sądem za rozbój, grozi mu nawet 12 lat więzienia.