Śląscy policjanci na podium w zawodach narciarskich - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Śląscy policjanci na podium w zawodach narciarskich

Data publikacji 13.03.2017

Śląscy policjanci stanęli na 2 stopniu podium w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej podczas III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody odbyły się Maniowach na Podhalu, a zorganizowane zostały przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Zwycięzcom gratulujemy!

Zakończyła się dwudniowa rywalizacja zawodników w III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji zorganizowanych przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Zawody rozegrane zostały na terenie Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach oraz w miejscowości Maniowy. W uroczystym zakończeniu zawodów udział wzięli: Dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Dariusz Minkiewicz, Prezes SITN Pani Zuzanna Podgórna i członek zarządu Pan Maciej Kwiatkowski oraz Prezes Podhalańskiej Grupy GOPR Pan Dariusz Budzowski. W uroczystości uczestniczył również „gospodarz terenu” I Zastępca Komendanta Powiatowego w Nowym Targu – mł. insp. Maciej Kubiak.

W zawodach rywalizowali „policjanci-narciarze” z siedmiu garnizonów: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego reprezentujący wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową na stokach narciarskich. W zawodach uczestniczyli również reprezentanci Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji. „Policjanci-narciarze” musieli się wykazać nie tylko umiejętnościami praktycznymi ale również wiedzą teoretyczną.

W ramach zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje:

  • „Spacer Narciarza” - polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystany został fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego;

  • Slalom Gigant;

  • Test Wiedzy - obejmujący problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna jak i drużynowa. Dla  zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz nagrody. W bieżącym roku najlepszymi okazali się:

Klasyfikacja indywidualna:

  • I miejsce – st. post. Damian Marek – KWP w Krakowie

  • II miejsce – sierż. szt. Wojciech Jakubiec – KWP w Katowicach

  • III miejsce – sierż. szt. Marcin Gierek KWP w Krakowie

  •  

Klasyfikacja drużynowa

  • I miejsce – drużyna 2 KWP w Krakowie w składzie: st. sierż. Przemysław Panaś i st. post. Damian Marek

  • II miejsce – drużyna 2 KWP w Katowicach w składzie: sierż. sztab. Wojciech Jakubiec i sierż. sztab. Artur Nawaryński

  • III miejsce – drużyna 3 KWP w Krakowie w składzie: sierż. sztab. Artur Horecki i st. sierż. Dariusz Stasiak

(Biuro Prewencji KGP / mw)