Wiadomości

Finał konkursu plastycznego „Przyjaciel Sznupka dba o bezpieczeństwo”

Data publikacji 16.02.2017

Wczoraj w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał konkursu plastycznego „Przyjaciel Sznupka dba o bezpieczeństwo”. Laureaci oprócz odebrania nagród zobaczyli galerię 40 wyróżnionych prac, a także poznali działalność Centrum Powiadamiania Ratunkowego i dowiedzieli się jak działa numer alarmowy 112. Gościem specjalnym był Sznupek - maskotka policyjna.

Konkurs plastyczny został zorganizowany w czasie ferii zimowych dla uczniów katowickich szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Komenda Miejska Policji w Katowicach wspólnie z Wydziałem Edukacji i Sportu, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz Pałacem Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.

Celem konkursu było podniesienie świadomości korzystania z numerów alarmowych: 112 Centrum Powiadamiania Ratunkowego, 997 Policji, 999 Pogotowia Ratunkowego, 998 Straży Pożarnej oraz 985 Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, w tym roku przesłano do nas 176 prac.

Na Finał konkursu zaproszono 40 laureatów wyróżnionych prac do Pałacu Młodzieży w Katowicach. Podczas uroczystości gościliśmy Zastępcę Dyrektora Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach p. Mariusza Knopka, Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kom. Marcina Budzicha oraz Jury: Kierownika Pracowni Profilaktyki i Współpracy ze Środowiskiem Pałacu Młodzieży w Katowicach Bogumiłę Kurcab-Karkoszkę oraz artystę plastyka oraz nauczyciela rysunku, malarstwa i grafiki w Pałacu Młodzieży Agnieszkę Zając-Wnukowską.

Zanim rozdano nagrody, podsumowania konkursu dokonała jego autorka sierż. sztab. Agnieszka Krzysztofik. Następnie zaproszony na tą okazję gość specjalny Anna Kaczor– koordynator zmiany Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach opowiedziała finalistom o działalności Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR), czyli w jaki sposób działa numer alarmowy 112. Dalej uczestnicy finału zostali zaproszeni do wspólnego odśpiewania refrenu piosenki Sznupka, który zawiera do niego numer telefonu 0800-222-315. Podczas wspólnego śpiewu, laureatów przywitał Sznupek – przyjaciel dzieci, który wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozdał dzieciom nagrody. Każdy z finalistów otrzymał piękny dyplom Sznupka oraz pakiet nagród m.in.: kalendarz oraz kolorowankę ze Sznupkiem, profilaktyczną broszurę i plakat „Bezpieczny stok”, smycze oraz materiały promujące numer alarmowy 112 tj. odblaski, frisbee, wodoodporne opakowania na telefon w kolorowych torbach.

Po rozdaniu nagród najbardziej rozchwytywany był Sznupek. Każdy uczestnik choć na chwilę chciał przytulić się do maskotki policyjnej i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie wszystkich uczestników uroczystości wraz ze Sznupkiem, co na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom oraz serdecznie dziękujemy partnerom konkursu za pomoc w jego organizacji.

W szczególności chcemy podziękować dyrekcji Centrum Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach za obdarowanie finalistów pięknymi nagrodami, które sprawiły uczestnikom konkursu ogromną radość.

Drodzy Rodzice!

Znajomość przez Wasze dzieci numerów alarmowych jest bardzo ważna. Apelujemy do Was abyście pokazali swoim pociechom, jak dzwoni się z Waszych telefonów, aby potrafiły z nich skorzystać. Wytłumaczcie im w jakich sytuacjach należy zadzwonić, aby otrzymać pomoc specjalisty. Ponadto z uwagi na wiele otrzymywanych głuchych połączeń na numer 112, które blokują linię APELUJEMY ABY NIE DAWAĆ DO ZABAWY DZIECIOM SWOICH TELEFONÓW.

Kiedy należy dzwonić na nr alarmowy 112 oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
  • finał konkursu plastycznego
Ładowanie odtwarzacza...