Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej

Data publikacji 10.11.2016

Znamy już zwycięzców Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej w Radomiu. W meczu finałowym drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokonała kolegów z Państwowej Straży Pożarnej z Gorzowa Wielkopolskiego. Na miejscu III uplasowali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, a IV miejsce zajęła Temida Radom.

05 – 06 listopada 2016 roku w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej, organizowane przez Generację Polskiego Sportu przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Radomiu.

W zawodach, które odbyły się na terenie miasta Radomia zgłosiło się 9 drużyn z całego kraju reprezentujących Straż Pożarną, Służbę Więzienną, Policję oraz gościnnie reprezentację Prawników. Ogółem w mistrzostwach brało udział około 100 zawodników.

Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch grupach, z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z grupy eliminacyjnej do półfinału awansowała z pierwszego miejsca. W półfinale Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach pokonała 2 : 0 reprezentację Państwowej Straży Pożarnej z Katowic.

W meczu o I miejsce drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokonała 2 : 0 Państwową Straż Pożarną z Gorzowa Wielkopolskiego.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

1. KWP w Katowicach

2. PSP w Gorzowie Wielkopolskim

3. PSP w Katowicach

4. Temida Radom

Zawody zostały zorganizowane z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu piłki siatkowej wśród służb mundurowych. Ponadto impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych. Należy podkreślić, że zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, przebiegały w sportowej atmosferze i cieszyły się dużym uznaniem ze strony uczestniczących w nich zawodników.