Śląscy antyterroryści po raz kolejny wśród najlepszych strzelców elitarnych jednostek

Data publikacji 19.05.2016

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach uczestniczyli w 5 Mitingu Strzeleckim Comando o puchar dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. W zaciętej rywalizacji na torze przeszkód i strzelaniu taktycznym, śląscy antyterroryści nie mieli sobie równych, zajmując I miejsce. A konkurencja była zacięta, gdyż o zwycięstwo walczyli m.in. z doskonale wyszkolonymi komandosami i najlepszymi strzelcami z innych jednostek specjalnych.

Zawody obejmowały rywalizację na torze przeszkód i strzelanie taktyczne, które przeprowadzono na strzelnicy garnizonowej oraz multimedialnej. Po zaciętej rywalizacji śląscy antyterroryści zajęli miejsce na I stopniu podium. Pozostałe drużyn tej jednostki uplasowały się kolejno na IV, V, VI i VII miejscu.

To nie jedyny sukces naszej elitarnej jednostki. W rozgrywanych ostatnio Zawodach Strzeleckich w Strzelaniu Specjalnym o Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP 2016” śląscy antyterroryści zajęli II miejsce. Zawody jednostek specjalnych odbywały się w dniach 17 - 18 maja na strzelnicy Pasternik w Krakowie. Rywalizacja obejmowała strzelanie z broni krótkiej i automatycznej, indywidualne i par strzeleckich. Zarówno w warunkach dziennych, jak i w nocy. W zawodach uczestniczyło ponad 30 ekip reprezentujących wszystkie wojskowe jednostki specjalne, jak też funkcjonariusze MSW. Zmaganiom towarzyszyła zimna, wietrzna i deszczowa aura, czyli typowo „taktyczna” pogoda. Niemniej poziom i temperatura rywalizacji były wyjątkowo gorące. W rywalizacji drużynowej katowicki zespół SPAP zajął II miejsce, ustępując jedynie CWKS Legia. Na III miejscu uplasowali się reprezentanci JW NIL. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

To już kolejny sukces naszych antyterrorystów na tych zawodach. W ubiegłym roku na „SOF DELTA CUP 2015” policyjni antyterroryści ze Śląska byli najlepsi zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. W obu konkurencjach zajęli po I i II miejscu (więcej...

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!