Mundurowi na podium podczas Tarnogórskiego Półmaratonu

Data publikacji 05.05.2016

W Tarnowskich Górach odbył się I Tarnogórski Półmaraton „Tak dla transplantacji”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął szef tarnogórskiej policji, który również przebiegł trasę pokonując dystans w świetnym czasie. Kilkunastu mundurowych z jednostki także podjęło wyzwanie przebiegnięcia prawie 22 km.

Pierwszy półmaraton tarnogórski można uznać za szczególnie udany. Zarówno pod względem wspaniałego wydarzenia sportowego w mieście gwarków, jak również pod względem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku podczas biegowej zabawy. W tym dniu na skrzyżowaniach w newralgicznych punktach miasta można było spotkać wielu umundurowanych policjantów ruchu drogowego i dzielnicowych, którzy wraz z wolontariuszami organizatora dbali o bezpieczeństwo uczestników biegowego święta. Kilkunastu policjantów w strojach sportowych można było spotkać także na trasie biegu. Wraz z innymi licznymi uczestnikami zmierzyli się z dystansem 21 km i 97,5 m. W ogólnej klasyfikacji policjantów trzecie miejsce zajął Tomasz Kobyliński z czasem 01: 37: 18. Drugie miejsce zajął emerytowany pracownik tutejszej komendy, Jacek Mateja, z rewelacyjnym czasem 01:34:30. Na zaszczytnym podium, jako najlepszy z najlepszych mundurowych stanął Roman Cichoń z czasem 01:21:49. Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy wręczył uczestnikom komendant tarnogórskiej policji mł. insp. Tadeusz Stuchlik. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach biegowych.