Bezpieczne ferie w województwie śląskim - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Bezpieczne ferie w województwie śląskim

Data publikacji 03.02.2016

Policjanci śląskiej drogówki wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego przeprowadzili w Częstochowie wspólną akcję związaną z kontrolą autobusów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Podczas akcji stróże prawa przygotowali dla uczniów pogadankę profilaktyczną połączoną z przekazywaniem elementów odblaskowych.

W Częstochowie policjanci śląskiej drogówki wraz z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego przeprowadzili wspólną akcję związaną z kontrolą autobusów przewożących zorganizowane grupy dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek.

Podczas, gdy autobus poddawany był szczegółowej kontroli, stróże prawa przeprowadzali z uczniami pogadankę profilaktyczną na temat m.in. podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach i bezpiecznego zachowania podczas zimowego wypoczynku. Wszyscy mogli również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem znajdującym się na wyposażeniu Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Częstochowie. Łącznie mundurowi skontrolowali 20 autobusów ujawniając dwa naruszenia związane z pracą tachografu.

Ferie na Śląsku rozpoczynają się 15 lutego, niemniej duża liczba atrakcyjnych turystycznie miejscowości położonych na terenie województwie sprawia, iż przez nasz teren przemieszcza się większa niż zwykle liczba autokarów przewożących dzieci i młodzież na ferie zimowe. Wspólne kontrole funkcjonariuszy prowadzone w ramach „Bezpiecznych ferii” były pierwszymi w tym roku, ale na pewno nie ostatnimi. Tego rodzaju działania będą prowadzone aż do zakończenia ferii w całym kraju.

.

  • Działania "Bezpieczne Ferie"
  • Działania "Bezpieczne Ferie"
  • Działania "Bezpieczne Ferie"
  • Działania "Bezpieczne Ferie"
  • Działania "Bezpieczne Ferie"
  • Działania "Bezpieczne Ferie"
Ładowanie odtwarzacza...