Sukces częstochowskiej policjantki w biegu górskim w Limanowej

Data publikacji 07.07.2015

W minioną niedzielę w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Bieg Górski na dystansie 7 kilometrów. Mimo morderczych warunków w upale przy dużej różnicy poziomów policjantka z częstochowskiej komendy Agnieszka Czyżewska dwukrotnie stanęła na podium.

W dniu 5 lipca br. w Limanowej w ramach VII Międzynarodowy Bieg Górski – Anglosaski „Limanowa Foresst" odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim na dystansie 7 kilometrów. Bieg prowadził z Limanowej na Łysą Górę o wysokości prawie 720 m n.p.m., a następnie po obiegnięciu Krzyża Milenijnego na szczycie, zawodnicy wracali na metę do Limanowej. Jest to jeden z najcięższych biegów górskich w Polsce. Oprócz  bardzo wymagających wzniesień, uczestnikom doskwierał upał. Mimo tych trudności st.sierż Agnieszka Czyżewska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Częstochowie, zajęła II miejsce w kategorii kobiet służb mundurowych oraz III miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet kategorii powyżej 30 lat.

To nie jedyny sukces w tym roku dla przypomnienia zawody, w których uczestniczyła częstochowska policjantka:

• 9 maja w XX Jubileuszowym Biegu Pokoju w Oleśnie, na dystansie 5 km, w kategorii służb mundurowych, gdzie zajęła I miejsce.
  • 13 maja w I Wojewódzkich Mistrzostwach w Biegu Przełajowym im st.sierż. Marka Sienickiego na dystansie 9 km, tam zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej Kobiet Policji i Służb Mundurowych. II miejsce w  klasyfikacji generalnej kobiet oraz I miejsce, w klasyfikacji generalnej kobiet w wieku powyżej 30 lat.
  • 23 maja w XIII Bieg ulicą Piotrkowską w Łodzi na dystansie 10 kilometrów,  zajęła II miejsce w kategorii kobiet policjantek,
  • 20 czerwca w biegu długodystansowym o długości 20 400 metrów w Sędziszowie, gdzie zajęła III miejsce.