Śląscy policjanci na turnieju konnym w Brnie

Data publikacji 02.06.2015

Śląscy policjanci z zespołu konnego z Częstochowy i Chorzowa uczestniczyli w XVIII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej w Brnie. Częstochowski policjant sierż. szt. Grzegorz Wypchlak, na koniu Don Camillo, w klasyfikacji generalnej Grand Prix, zajął drugie miejsce.

W XVIII Międzynarodowym Turnieju Policji Konnej w Brnie, który odbywał się w dniach 29 do 31 maja br., uczestniczyło 24 policjantów z Czech, Polski, Słowacji, Rosji. Polskich policjantów reprezentowała częstochowska drużyna konna w składzie: sierż. szt. Grzegorz Wypchlak i sierż. szt. Jarosław Wysmołek oraz z policjanci z Chorzowa - sierż. Rafał Tomczyk i post. Michał Porcek.

Przejazd indywidualny obejmował dwie konkurencję: cross i specjalny parkur policyjny. W konkurencji "cross" częstochowski policjant Grzegorz Wypchlak, na koniu Don Camillo, zajął drugie miejsce, a w konkurencji przejazdu na parkurze policyjnym ósme.
Na 24 zawodników, biorących udział w zawodach, sierż. szt. Grzegorz Wypchlak zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix.
Start w zawodach konnych w Brnie, to również dobre przygotowanie przed Międzynarodowym Turniejem Policji Konnej w Częstochowie, jaki rozpocznie się już 13 czerwca o 13.00 w Ośrodku Pegaz w Częstochowie na ul. Mstowskiej.