Najlepszy dzielnicowy w garnizonie śląskim

Data publikacji 18.09.2014

Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Najlepszym dzielnicowym w naszym garnizonie został policjant z komendy w Piekarach Śląskich asp. Tomasz Pleban. Będzie on reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

Podczas dwudniowego konkursu odbywającego się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach rywalizowało ze sobą 64 policjantów ze wszystkich komend powiatowych i miejskich śląskiego garnizonu. Każda z jednostek wystawiła do zawodów po dwóch najlepszych dzielnicowych. Po wczorajszych konkurencjach, dzisiaj dzielnicowi rozwiązywali test z zakresu wiedzy policyjnej. Zwycięzcą wojewódzkiego etapu na “Dzielnicowego Roku 2014” został asp. Tomasz Pleban z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Ślaskich. Drugie miejsce na podium zajął policjant z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie st.sierż. Michał Górny, na trzeciej pozycji uplasował się również policjant z komendy w Piekarach Ślaskich sierż.szt. Łukasz Świerkowski. Dwóch najlepszych dzielnicowych będzie reprezentowało nasze województwo podczas ogólnopolskich zawodów, które zostaną rozegrane w dniach 13-15 października w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Jacek Bryła, Wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Szaleniec oraz przedstawiciel Wojewody Śląskiego Grzegorz Kamienowski.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!