Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

29.09.2016
Rozboje3
Kradzieże36
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
28.09.2016
Rozboje2
Kradzieże48
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
27.09.2016
Rozboje6
Kradzieże45
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
26.09.2016
Rozboje2
Kradzieże64
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący54
25.09.2016
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Międzynarodowe zawody oddziałów prewencji Policji w Brnie

  W ubiegłym tygodniu, od środy do czwartku w czeskim Brnie i jego okolicach odbyły się zawody, w których uczestniczyło 7 zespołów z oddziałów prewencji Policji z Czech (Pragi, Brna, Ostrawy i Usti nad Łabą), Niemiec, Austrii oraz Polski, którą reprezentowali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody oprócz rywalizacji sportowej były okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia policyjnych umiejętności.

 2. XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

  Dzisiaj w Częstochowie odbyły się XV Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem na czele. Uroczystości uświetnił swoją obecnością Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

 3. Fantomy treningowe trafiły do bielskich policjantów

  Dziś w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch fantomów. Urządzenia te przeznaczone są do przeprowadzania ćwiczeń w zakresie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na ręce przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów SPPP w Bielsku - Białej złożył je prezes firmy BESTINI z Czechowic – Dziedzic Pan Piotr Dudzik.

 4. „Mandat czy zadanie do wykonania?” - oto jest pytanie!

  21 września tego roku został ogłoszony przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych”, dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej postanowili w dość nietypowy sposób zwrócić uwagę kierowców na nierzadko tragiczne w skutkach konsekwencje brawury i nieodpowiedzialności na drodze.

 5. Mapa zagrożeń dla województwa śląskiego już działa!

  Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwoli na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Od dziś działa ono dla województwa śląskiego.

 6. Policjanci spotkają się na Jasnej Górze

  W najbliższą niedzielę, już po raz piętnasty w Częstochowie odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Przybędą na nie policjanci, pracownicy policji oraz osoby związane z policją z całego kraju. Swój udział zapowiedział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Na uroczystościach nie zabraknie też przedstawicieli służb, organizacji i instytucji współpracujących z policją.

 7. Finał Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej

  Znamy już zwycięzców Mistrzostw Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2016. W meczu finałowym drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pokonała kolegów z Poznania. Na miejscu III uplasowali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji.

 8. Dialog zabrzańskich policjantów ze społecznością romską

  Zabrzańscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami społeczności romskiej. Spotkanie zorganizował Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Wesołowski. Wśród zaproszonych gości obecny był Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Krzysztof Kazek.

 9. Rozbita zorganizowana grupa przestępcza

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z chorzowskiej komendy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się fikcyjnym obrotem towarem i wyłudzaniem podatku VAT. Straty spowodowane jej działalnością mogą sięgać kilkudziesięciu milionów złotych. Do sprawy zatrzymanych zostało osiem osób, wobec pięciu z nich sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 10. Najlepsze śląskie patrole w krajowej czołówce

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński nagrodził policjantów reprezentujących nasz garnizon w ogólnopolskim finale turnieju "Patrol Roku". Na drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej stanęli policjanci na co dzień pełniący służbę w Rybniku, a szóste miejsce zajął patrol z Bytomia. Reprezentacja śląskiej policji uplasowała się drużynowo na drugim miejscu.