Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

23.11.2017
Rozboje1
Kradzieże36
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
22.11.2017
Rozboje1
Kradzieże32
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
21.11.2017
Rozboje2
Kradzieże31
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
20.11.2017
Rozboje3
Kradzieże26
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
19.11.2017
Rozboje8
Kradzieże27
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Psi nos niezawodny w walce z narkotykami

  Zatrzymaniem siedmiu osób zakończyły się działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, przeprowadzone przez czeladzkich stróżów prawa, wspieranych przez policjantów z katowickiego oddziału prewencji oraz funkcjonariuszy służby celno-skarbowej. Przy zatrzymanych, dzięki użyciu psa szkolonego w poszukiwaniu substancji psychotropowych, policjanci odnaleźli narkotyki. Stróże prawa zatrzymali w trakcie wieczornych działań także osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

 2. Święto Korpusu Służby Cywilnej

  Rotunda KWP w Katowicach gościła dzisiaj pracowników cywilnych policji. Z okazji ich święta, które przypada 11 listopada, odebrali oni z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego nagrody i listy gratulacyjne. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowana została również część artystyczna.

 3. Rola dzielnicowego w policji – mundurowi na konferencji w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu

  Policjanci wspólnie z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu zorganizowali sympozjum naukowe. Tematem przewodnim konferencji była rola dzielnicowego w Policji w kontekście programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przedstawione zostały także pierwsze wyniki ogólnopolskich badań dzielnicowych, mające na celu zwiększenie skuteczności tego programu. Wśród uczestników i prelegentów nie zabrakło policjantów z Komendy Głównej Policji, katowickiej komendy wojewódzkiej oraz naukowców i ekspertów z poruszanej tematyki.

 4. Odznaczenia policjantów w katowickiej komendzie wojewódzkiej

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość nadania odznaczeń. Wyróżnione osoby odebrały medale "Za długoletnią służbę" i "Za zasługi dla Policji" oraz odznaki „Zasłużony policjant”. Łącznie uhonorowane zostały 83 osoby. Odznaczenia i medale wręczyli Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 5. Twoje Światło! Twój Blask! Twoje Życie!

  Okres jesienno-zimowy, to czas charakteryzujący się zagrożeniami w ruchu drogowym spowodowanymi ograniczoną widocznością. Niekorzystna aura, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgły, to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Pamiętajmy jednak, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia.

 6. Rozmawiał z młodzieżą o używkach

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Chorzowie st. sierż. Bartłomiej Imbierowski zorganizował spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w jednej ze szkół podstawowych. Jego tematem przewodnim były środki odurzające. Mundurowy opowiadał o negatywnych skutkach związanych z zażywaniem nie tylko dopalaczy, ale i innych substancji.

 7. O bezpieczeństwie najmłodszych z policyjną maskotką

  Sympatyczny, mundurowy pluszak złożył wizytę najmłodszym mieszkańcom Będzina. W towarzystwie policyjnej maskotki - smoczycy Klary, do milusińskich z Przedszkola "u Babuni" zawitali również będzińscy stróże prawa. Spotkanie, które odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" stało się okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym, jak i w drodze do przedszkola.

 8. „Wiemy, że dozgonnej wdzięczności nie da się przelać na papier”

  Do tarnogórskiej komendy wpłynęły podziękowania dla sierż. szt. Wojciecha Ksola, który pod koniec października uratował życie zakleszczonemu w samochodzie kierowcy i pasażerce. Policjantowi z tarnogórskiej drogówki podziękowała najbliższa rodzina poszkodowanych.

 9. Pijany sprawca kolizji zatrzymany przez policjanta po służbie

  Policjant z bytomskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Mieszkaniec Piekar Śląskich kierował fiatem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu i spowodował kolizję drogową. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 10. Nigdy nie wiesz, komu ustępujesz

  Za nami kolejna, zimowa odsłona kampanii śląskiej drogówki „Przejście oddaj pieszym”. W trosce o bezpieczeństwo przechodniów, akcję wsparli znani sportowcy. Na ulicach Zabrza piłkarze lidera ekstraklasy - Górnika Zabrze, w obecności policjantów, osobiście apelowali do kierowców o szczególną uwagę na pieszych. Wydarzeniu towarzyszyło wiele niespodzianek.