Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.07.2015
Rozboje1
Kradzieże80
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
28.07.2015
Rozboje2
Kradzieże61
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
27.07.2015
Rozboje3
Kradzieże57
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący68
26.07.2015
Rozboje2
Kradzieże50
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
25.07.2015
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący45

Polecamy

Ważne skróty

Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Bezpieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Konferencja "90 lat kobiet w Policji"

  W Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „90 lat kobiet w Policji”. Wzięły w niej udział również policjantki ze Śląska. Konferencja zorganizowana została w ramach Centralnych Obchodów Święta Policji, a honorowy patronat nad nią objęła Prezes Rady Ministrów RP Ewa Kopacz.

 2. Dziś Święto Policji

  Na pamiątkę utworzenia Policji Państwowej w 1919 roku, 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się 17 lipca w Żywcu. Jest to okazja aby awansować policjantów na wyższe stopnie, wyróżnić najbardziej zasłużonych i nagrodzić ich za zasługi.

 3. Tour de Pologne w województwie śląskim

  Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z powyższym w tych dniach należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

 4. Awanse i odznaczenia w komendzie wojewódzkiej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń. Policjanci i pracownicy cywilni odebrali je z rąk Wojewody Śląskiego Piotra Litwy i Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nominacje na wyższe stopnie odebrało 98 mundurowych.

 5. Policyjne serce na dłoni

  Patrol wozem policyjnym, wystawianie mandatów, poszukiwanie zaginionych to codzienność stróżów prawa. Okazuje się, że dzień w ten sposób może spędzić nie tylko policjant. Taką niezwykłą przygodę przeżyli 6-letni Michał i 18-letni Dawid - podopieczni Fundacji Złote Łany w Bielsku-Białej. A wszystko dzięki wielkim sercom mundurowych.

 6. Policjantka z Rudy Śląskiej laureatką konkursu "Policjant który mi pomógł"

  „Nie pomagała mi tylko jako policjant, ale również jako kobieta” - to słowa które wypowiedziała o sierż. Ewie Urbańczyk - dzielnicowej z rudzkiej "czwórki", jedna z kobiet, której pomogła w trudnej sytuacji. Od 8 lat Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" organizuje konkurs "Policjant który mi pomógł". W tym roku jedną z laureatek została dzielnicowa z Rudy Śląskiej.

 7. „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM” – II ODSŁONA KAMPANII

  Konferencją prasową została zainaugurowana druga odsłona kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym", którą prowadzą Fundacja PZU w partnerstwie z Policją. W tym roku motywem przewodnim działań jest zwrócenie uwagi na fakt, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

 8. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Żywcu

  W piątek odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W tym roku miejscem uroczystości był Żywiec. Na oficjalną część imprezy złożyły się uroczysta Msza Święta, przemarsz pododdziałów policji ulicami miasta, wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W ramach części artystycznej przygotowano pokazy sprawności policjantów, demonstrację sprzętu oraz koncert muzyczny. Obchody Święta Policji były również okazją do uroczystego otwarcia wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

 9. Policyjni motorowodniacy zabezpieczali wojskowe ćwiczenia

  Przez kilka godzin nad wodami Jeziora Żywieckiego krążył wojskowy śmigłowiec Sokół, a na brzegu można było zauważyć około 100 żołnierzy, w polskich i zagranicznych mundurach. Były to ćwiczenia wojskowe, które zorganizowane zostały przez dowództwo 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Nad bezpiecznym przebiegiem manewrów czuwali policyjni motorowodniacy z Żywca, których zadaniem było podjęcie z wody żołnierzy oraz bezpieczne przetransportowanie ich na brzeg.

 10. Zakończono poszukiwania urządzenia zawierającego promieniotwórczy Iryd

  Zabrzańscy policjanci zakończyli poszukiwania urządzenia o nazwie Gammamat TI-F, zawierającego radioaktywny Iryd. Przyrząd ten został przypadkowo pozostawiony przez pracowników jednej z firm wykonujących swoje prace w Gliwicach, a nie jak początkowo podali jego operatorzy w Zabrzu. Urządzenie w stanie nienaruszonym zostało przekazane właścicielowi firmy. 74-letni mężczyzna, który odnalazł urządzenia, został nagrodzony przez prezesa firmy nagrodą pieniężną.