Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

26.05.2017
Rozboje1
Kradzieże45
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
25.05.2017
Rozboje1
Kradzieże33
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
24.05.2017
Rozboje2
Kradzieże39
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
23.05.2017
Rozboje1
Kradzieże55
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
22.05.2017
Rozboje1
Kradzieże48
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Sprawca ataku na kobiety w rękach policjantów

  Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który okaleczył dwie młode kobiety, uderzając je w twarz rozbitą butelką. Do zdarzenia doszło 1 kwietnia około 3.30 na ulicy Piotra Skargi. Policjanci ustalili już tożsamość dwóch pozostałych sprawców, biorących udział w zdarzeniu. Jak zapowiadają śledczy ich zatrzymanie, to kwestia czasu.

 2. I Zawody Sprawnościowe OPP w Katowicach rozstrzygnięte!

  W katowickim oddziale prewencji zakończyły się pierwsze w historii jednostki zawody sprawnościowe o puchar Dowódcy OPP w Katowicach. Zawodnicy w finałowych rozgrywkach musieli pokonać tor przeszkód i sprawdzić się w strzelaniu. Walczyli w hali i na wolnym powietrzu, w piachu i w wodzie, w mundurze i na sportowo. W atmosferze zdrowej rywalizacji, współdziałania, wzajemnej pomocy i świetnej zabawy wyłoniono najlepszy pododdział, lecz uznanie i szacunek zyskali wszyscy uczestnicy.

 3. Nieodpowiedzialni rodzice przebiegli z dziećmi przez dwujezdniową drogę krajową. Gdy policjanci zwrócili im uwagę, zostali pomówieni o agresję

  W jednym z tabloidów zamieszczono artykuł sugerujący, że policjanci interweniujący w błahej sprawie pobili na oczach dzieci matkę i jej partnera oraz, że zachowywali się w niewłaściwy sposób. Zupełnie inaczej interwencja ta wygląda z relacji świadków oraz na nagraniu, które potwierdza relację policjantów.

 4. Znamy najlepszych policyjnych ratowników ze Śląska

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Mikołowa, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Nagrody dla najlepszych policjantów wręczył pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Roman Rabsztyn

 5. Półmaraton Górski o Puchar Komendanta Głównego Policji

  W miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji. W zawodach wzięło udział ponad 100 biegaczy. Po zakończeniu zaciętej rywalizacji najlepszym zawodnikom, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

 6. Najpopularniejszy dzielnicowy województwa śląskiego 2017

  Rozpoczął się konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa. Jest to już druga edycja plebiscytu, zorganizowanego dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach a wydawcą "Dziennika Zachodniego". W pierwszym etapie, który zakończy się 9 czerwca, nastąpi prezentacja kandydatów. Samo głosowanie trwać będzie od 2 do 30 czerwca. Zwycięzcę poznamy 4 lipca.

 7. Dzielnicowi wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy

  Tarnogórscy dzielnicowi wzięli udział filmie promującym akcję #NiechSieNieUDARzy. Stowarzyszenie Na Zdrowie podjęło trudną, lecz bardzo istotną kwestię związaną z uświadamianiem Polaków na temat udaru. W jej ramach stworzyli akcję #niechsienieUDARzy, którą wsparło wiele znanych twarzy. Wśród nich nie zabrakło także tarnogórskich policjantów.

 8. Śląska policja zaprasza dzieci na dzień otwarty!

  Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka, śląscy policjanci przygotowali dla najmłodszych niespodziankę. Z myślą o nich, mundurowi organizują dzień otwarty Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzieci będą miały niebywałą okazję, by przyjrzeć się pracy policjantów, ale i obejrzeć sprzęt oraz wyposażenie jakim dysponują mundurowi. Serdecznie zapraszamy!

 9. Noc muzeów w Bielsku-Białej. Zabójstwo na zamku

  Akcja jak w powieści kryminalnej rozegrała się w sobotnią noc w Muzeum Historycznym Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Popełniono zabójstwo. Na miejscu zjawili się policjanci z bronią i psami tropiącymi, ekipa śledczych i policyjnych techników kryminalistyki oraz tłumy zwiedzających. Tak przebiegała Noc Muzeów 2017 w Bielsku-Białej, w którą włączyli się bielscy policjanci.

 10. Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego

  Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu organizują wyprawę rowerową. Przed nimi do przejechania ponad 1200 kilometrów. Po trasie zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii z Pyskowic. Start 1 czerwca spod budynku strumieńskiego komisariatu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, gdzie 14 czerwca zakończy się sztafeta.