Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

03.07.2015
Rozboje1
Kradzieże49
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
02.07.2015
Rozboje5
Kradzieże60
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący29
01.07.2015
Rozboje3
Kradzieże54
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
30.06.2015
Rozboje4
Kradzieże53
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
29.06.2015
Rozboje0
Kradzieże55
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący56

Polecamy

Ważne skróty

Bezpieczne wakacje
Infolinia dla turystów zagranicznych
Stop agresji drogowej
Nie odwracaj wzroku
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Tak wyglądają sprawcy napaści na osiedlu "Tysiąclecia"

  Na podstawie zeznań świadków katowiccy policjanci sporządzili kolejne portrety pamięciowe mężczyzn, którzy mogą mieć związek z napastowaniem seksualnym młodych dziewczyn na osiedlu "Tysiąclecia". Osoby, które rozpoznają mężczyzn, prosimy o kontakt. Na informacje czekamy pod numerem telefonu 32-200-2555, lub 997 i 112.

 2. Pani Minister wizytowała komendę wojewódzką

  Pani Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska odwiedziła Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach. Gościa podjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, w obecności Wojewody Śląskiego Piotra Litwy. Pani Minister spotkała się w niedawno oddanej do użytku Rotundzie z kadrą kierowniczą jednostek policji województwa śląskiego.

 3. Kto go zna? Portret pamięciowy sprawcy napaści na 21-letnią kobietę

  Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który napastował seksualnie 21-letnią kobietę na osiedlu "Tysiąclecia". Do zdarzenia doszło wczoraj w bloku przy ulicy Piastów. Osoby, które rozpoznają sprawcę, prosimy o kontakt. Na informacje czekamy pod numerem telefonu 32-200-2555, lub 997 i 112.

 4. Mógł potrącić dziewczynkę na pasach - film

  W Chorzowie kierowca toyoty omal nie potrącił dziewczynki na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na oczach przechodniów mogło dojść do tragedii. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę, przypominając podstawowe zasady zachowania wobec pieszych.

 5. Konferencja „Poszukiwanie osób zaginionych”

  W Katowicach odbyła się konferencja naukowa dotycząca poszukiwań osób zaginionych. Adresowano ją dla szerokiego grona podmiotów, których działalność związana jest z tą właśnie problematyką. Gośćmi konferencji byli Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta.

 6. Minister Spraw Wewnętrznych w chorzowskiej komendzie

  Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska gościła dzisiaj w chorzowskiej komendzie. Podczas wizyty w modernizowanej jednostce towarzyszyli jej, między innymi, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Michalik. Gości przywitał Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. Dariusz Brandys.

 7. Finał turnieju ,,Patrol Roku 2015"

  Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych śląskiego garnizonu policji, rywalizowali przez ostatnie dwa dni w Szkole Policji w Katowicach, podczas turnieju par patrolowych. Wczoraj policjanci konkurowali w technikach obezwładniania, na policyjnym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy. Dzisiaj stróże prawa sprawdzali się w strzelaniu oraz rozwiązywali test wiedzy.

 8. Poszukujemy pokrzywdzonych

  Policjanci z Bytomia zatrzymali czterech włamywaczy i odzyskali sprzęt wartości blisko 10 tys. złotych. Śledczy nadal poszukują kolejnych właścicieli odzyskanych przedmiotów. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji II w Bytomiu.

 9. Kajakiem tylko na trzeźwo - nowe przepisy weszły w życie

  Tuż przed rozpoczęciem wakacji weszły w życie nowe przepisy dotyczące osób przebywających na wodach. Inne są zasady odpowiedzialności za pływanie pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, a także środka odurzającego. Grozi za to wysoka grzywna oraz odholowanie jednostki pływającej na koszt właściciela.

 10. Podsumowanie pracy żorskich dzielnicowych

  W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się podsumowanie pilotażowego programu nowej koncepcji pracy dzielnicowych. Omówiono najważniejsze cele, które zostały zrealizowane w ciągu ostatniego roku. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Katowicach nadkom. Dawid Kaszuba.