Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

21.11.2014
Rozboje4
Kradzieże68
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach16
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
20.11.2014
Rozboje7
Kradzieże58
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
19.11.2014
Rozboje3
Kradzieże58
Wypadki drogowe15
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
18.11.2014
Rozboje0
Kradzieże61
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
17.11.2014
Rozboje8
Kradzieże59
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br.

 2. Skuteczna komunikacja tematem szkolenia oficerów prasowych

  W ubiegłym tygodniu w Szczyrku odbyło się szkolenie pn. "Rozwijanie systemu komunikacji w Policji. Podstawowe standardy komunikacji w śląskim garnizonie". Uczestniczyli w nim oficerowie prasowi naszego województwa. Prelegentami byli przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Zespołu Psychologów i Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu

  Wczoraj w Parku Wodnym „Jura” w Łazach odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 101 uczestników z 20 jednostek naszego garnizonu. Honorowy patronat nad zawodami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 4. Kolejni bandyci zatrzymani

  Sześciu mężczyzn napadło na przypadkowego przechodnia. Ukradli mu 50 złotych. Wszyscy bandyci zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu IV. Teraz nawet 10 lat mogą spędzić w więzieniu.

 5. „Uwięzieni” w galerii handlowej

  Do nietypowej interwencji zostali wezwani wczoraj myszkowscy policjanci. Zgłaszający mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc w wyjściu z galerii handlowej w centrum miasta, gdzie został uwięziony wspólnie z partnerką...

 6. Odznaczenia dla mundurowych

  Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla obronności kraju”. Brązowe odznaczenie przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej otrzymał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie podinsp. Dariusz Jurczyk.

 7. Nowi policjanci złożyli ślubowanie

  Nowo przyjęci policjanci złożyli swoje ślubowanie. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 200 stróżów prawa. Przysięgę przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 8. Korupcyjną propozycję uwiecznił wideorejestrator

  Policjanci z drogówki z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 39 - latka, który usiłował im wręczyć 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Korupcyjną propozycję nagrał wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie drogowe oraz za próbę skorumpowania policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 9. Policjant z OPP w Katowicach wyróżniony Gwiazdą Afganistanu

  Podczas uroczystych obchodów Jubileuszu 50 lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które odbyły się w dniu 21 listopada 2014 roku w Filharmonii Śląskiej w Katowicach policjant Kompanii Prewencji III OPP w Katowicach sierż. Bartosz SIWIEC uhonorowany został Gwiazdą Afganistanu.

 10. Bądź widocznym rowerzystą

  Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dodać do nich jeszcze należy ograniczenie widoczności samej drogi, po której się poruszamy, jak również osób kierujących np. rowerami. A przecież tak mało należy zrobić, by zadbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo.