Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

23.04.2017
Rozboje1
Kradzieże17
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący23
22.04.2017
Rozboje2
Kradzieże24
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
21.04.2017
Rozboje0
Kradzieże28
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
20.04.2017
Rozboje0
Kradzieże31
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
18.04.2017
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

1% podatku
Dyżurnet - 314
Apel do hodowców drobiu - HPAI
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Laserowe mierniki prędkości w służbie policji

  Policja działając w ramach ustawowych uprawnień wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia służące do mierzenia prędkości poruszających się pojazdów. Jednym z takich urządzeń jest laserowy miernik prędkości UltraLyte. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Jego skuteczność potwierdzają badania i świadectwa legalizacji w różnych krajach. Jedynym celem wykorzystywania mierników prędkości jest troska o bezpieczeństwo na polskich drogach.

 2. Policjanci uratowali życie mieszkańca Świętochłowic

  Policjanci ze świętochłowickiego ogniwa interwencyjnego uratowali 43-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Kiedy mundurowi weszli do mieszkania, mężczyzna wisiał na sznurze zawiązanym wokół szyi. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa, udało się uniknąć tragedii.

 3. Policjanci uratowali z pożaru mężczyznę

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru kanału mieszczącego się pod dworcem PKP w Szopienicach. Sierżant sztabowy Jacek Gmyrek oraz posterunkowy Błażej Czernecki z silnie zadymionego pomieszczenia ,narażając własne życie wyciągnęli mężczyznę. W trakcie akcji gaśniczej znaleziono jeszcze 2 nieprzytomne osoby. Niestety 50-letniego mężczyzny, nie udało się uratować. Mundurowi również trafili do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc medyczna.

 4. Uwaga! Ślisko na drogach!

  Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym województwie. W ciągu kilkunastu godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 203 kolizje i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

 5. Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej przed Grobem Policjanta Polskiego

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy Grobie Policjanta Polskiego, odbyły się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Zebrani uczcili pamięć tysięcy obywateli, w tym policjantów, zamordowanych przez NKWD.

 6. Egzamin dla kandydatów do szkoły oficerskiej

  Wczoraj odbył się egzamin dla kandydatów na policyjne szkolenie dla oficerów. Kilkuset policjantów z całego kraju przystąpiło do testu wiedzy, który ma sprawdzić ich umiejętności. Od jego wyniku zależy, czy mundurowi rozpoczną szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w Szczytnie i w przyszłości będą mogli zostać oficerami. Postępowanie kwalifikacyjne zostało zorganizowane przy współudziale Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 7. Odprawa i spotkanie świąteczne kadry kierowniczej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej. Była ona okazją do wręczenia nominacji na stanowiska pięciu komendantom naszego garnizonu. Na zakończenie uczestnicy złożyli sobie życzenia w trakcie uroczystego spotkania w okazji nadchodzących Świąt Wielkiejnocy.

 8. Natychmiastowa reakcja na kibolskie wybryki

  Śląscy policjanci natychmiast zareagowali na sygnały od zaniepokojonych mieszkańców Katowic i Rudy Ślaskiej, którzy poinformowali o grupach szalikowców. Kibole zachowywali się głośno, byli wulgarni i odpalali race. Na miejsce skierowano wzmocnione siły policyjne. Posypały się mandaty. Zabezpieczono też niebezpieczne przedmioty.

 9. Nieletni przez rok rozkradał infrastrukturę kolejową

  Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość nieletnich skierowali do sądu materiały, dotyczące szeregu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Sprawcą okazał się chłopiec, który w chwili popełniania tych czynów miał 14 lat. To właśnie sąd orzekający w sprawach nieletnich zadecyduje teraz o jego dalszym losie.

 10. Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  W dniach od 10 do 14 kwietnia 2017 roku odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Spośród 17 drużyn reprezentujących jednostki terenowe Policji województwa śląskiego oraz CBŚP Zarząd w Katowicach i Szkołę Policji w Katowicach, najlepszymi okazali się zawodnicy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.