Policja Śląska


Aktualności

Statystyki

25.08.2016
Rozboje2
Kradzieże40
Wypadki drogowe18
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
24.08.2016
Rozboje4
Kradzieże42
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
23.08.2016
Rozboje2
Kradzieże55
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
22.08.2016
Rozboje2
Kradzieże52
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący26
21.08.2016
Rozboje4
Kradzieże24
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta

Zawody sportowe

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Dwaj poszukiwani sami zgłosili się na policję

  Nadal ustalamy okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w niedzielę rano w centrum Katowic. W wyniku obrażeń doznanych podczas bójki zmarł 19-latek. Po publikacji wizerunków poszukiwanych mężczyzn, dwaj sami zgłosili się na policję. W dalszym ciągu poszukujemy trzeciego z nich, który może mieć bezpośredni związek ze śmiercią młodego mężczyzny. Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerem telefonu 32 200 25 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997.

 2. Porozumienie o współpracy podpisane

  Dzisiaj w KWP w Katowicach zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach lek. Arturem Borowiczem i Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach insp. Krzysztofem Justyńskim. Głównym celem porozumienia jest organizacja przedsięwzięć szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa publicznego, pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz promocja zdrowia w województwie śląskim.

 3. Wandale wpadli dzięki współpracy dyżurnych z Zabrza i Gliwic

  Piątka pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn wybrała się samochodem do Gliwic aby obrzucić słoikami z farbą elewację budynku, na której widniał napis innej drużyny piłkarskiej. Dyżurny gliwickiej policji otrzymał zgłoszenie o tym zdarzeniu i nawiązał kontakt z dyżurnym z Zabrza. Wspólnymi siłami doprowadzili do zatrzymania wandali, którzy zdążyli już dojechać do Zabrza. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są w komisariacie w Gliwicach.

 4. Poszukiwany 5 listami gończymi zatrzymany

  Policjanci z Myszkowa zatrzymali 42-latka poszukiwanego 5 listami gończymi. Mężczyzna będąc „na niepowrocie ” do zakładu karnego, od kilku lat ukrywał się w kraju i za granicą, często zmieniając miejsce zamieszkania. Zatrzymany trafił już do aresztu śledczego.

 5. Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu po wielu miesiącach wytężonej pracy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się dokonywaniem sfingowanych kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań. Zatrzymanych zostało łącznie 7 osób. Wobec dwóch z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie. Śledczy odzyskali podczas akcji 11 skradzionych samochodów- głównie luksusowych limuzyn.

 6. 20-latek z 2 promilami zatrzymany po pościgu

  Dzisiaj w nocy policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali w pościgu 20-letniego kierowcę volkswagena, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za przestępstwo to grożą mu 2 lata więzienia. Stracił już prawo jazdy. Odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

 7. Nietrzeźwy kierujący potrącił policjanta

  Mężczyzna, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i potrącił policjanta, został zatrzymany przez mundurowych zabrzańskiej drogówki. Zatrzymany odpowie nie tylko za popełnione przestępstwa, ale również za brak OC i badań technicznych pojazdu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

 8. Motocykl to nie samochód – rzadko wybacza błędy

  Sezon wakacyjny, czas urlopów i sprzyjająca pogoda wpływają na większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Pamiętajmy, że jazda jednośladem jest naszym hobby, korzystajmy więc z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to uczestnictwo adekwatne do zagrożeń jakie niesie za sobą jazda jednośladem. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze bowiem kończą się poważnymi obrażeniami.

 9. Profesjonalna plantacja marihuany zlikwidowana przez sosnowieckich policjantów

  Sosnowieccy policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali w piątek dużą plantację marihuany zorganizowana w pięciu mieszkaniach położonych w centrum miasta. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 231 krzaków konopi oraz ponad dwa kilogramy gotowego suszu marihuany. Zatrzymano 4 osoby, z których dwie tymczasowo aresztowano.

 10. Sobotnie działania przy akwenach i zatrzymanie rabusiów

  W sobotę w powiecie będzińskim policjanci prowadzili działania w okolicy zbiorników wodnych. Ich celem było zapewnienie porządku publicznego przy kąpieliskach. Jednym z rezultatów tych działań było zatrzymanie sprawców kradzieży rozbójniczej.