Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

21.04.2014
Rozboje1
Kradzieże13
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
20.04.2014
Rozboje1
Kradzieże16
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
19.04.2014
Rozboje1
Kradzieże30
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach18
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
18.04.2014
Rozboje2
Kradzieże54
Wypadki drogowe18
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach22
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący48
17.04.2014
Rozboje3
Kradzieże57
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach20
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
Rok pieszego 2014
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Report Racism
Nie reagujesz - akceptujesz

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek w Gliwicach

  Trzy osoby nie żyją, a dwie ranne przebywają w szpitalu. To finał tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszej nocy w Gliwicach. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 2. Wyjaśniamy, dlaczego uciekał

  Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu, policjanci ze Śląska i Małopolski zatrzymali kierowcę volkswagena, który potrącił policjanta. Mężczyzna po drodze sforsował bariery w trzech punktach poboru opłat na autostradzie A4 oraz uszkodził radiowóz i inny samochód. Ustalamy, co było motywem tak desperackiej ucieczki przed policjantami 42-letniego obywatela Niemiec.

 3. Wielkanocne spotkanie w komendzie

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, w katowickiej komendzie odbyło się spotkanie kierownictwa garnizonu policji województwa śląskiego. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele administracji rządowej i władz samorządowych województwa. Wszyscy zaproszeni mieli okazję złożyć sobie życzenia i usiąść wspólnie przy symbolicznym wielkanocnym stole.

 4. Podsumowanie działań ''Bezpieczny region''

  Śląscy policjanci na terenie naszego województwa przeprowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczny Region". Wzięło w nich udział ponad 5 tys. funkcjonariuszy. Celem akcji było ujawnienie i zatrzymanie jak największej ilości sprawców przestępstw i wykroczeń na gorącym uczynku.

 5. Uciekinier-desperat aresztowany

  Niemiecki kierowca, zatrzymany przez policjantów we wtorek po 140-kilometrowej ucieczce, usłyszał wczoraj zarzuty. Nawet po zatrzymaniu utrudniał on czynności policjantom oraz obraził sąd. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 6. Wypadek śmiertelny na ulicy Wodzisławskiej

  Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wodzisławskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć na miejscu poniósł 42-letni mężczyzna.

 7. Siłacz w mundurze stanął na podium

  Myszkowski policjant st.post. Dariusz Muszczak stanął na najwyższym podium podczas XIV armwrestlingowych Mistrzostw Polski w Skierniewicach. W kategorii do 100 kg na lewą rękę okazał się bezkonkurencyjny. Sukces osiągnięty na zawodach, zaowocował powołaniem go do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już w maju w Baku w Azerbejdżanie.

 8. Wzorowy policjant, doskonały obrońca

  Od ponad 2 lat służy w mundurze, od dziecka pozostaje wierny swojej życiowej pasji. Na boisku czuje się jak ryba w wodzie i z dumą reprezentuje śląski garnizon występując na pozycji obrońcy w barwach polskiej reprezentacji Policji. W ubiegłym roku z kolegą z patrolu uratował mężczyznę, który targnął się na swoje życie.

 9. Turniej Policjant Ruchu Drogowego 2014

  Wczoraj w Rybniku odbyły się eliminacje do Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2014. Do testu pisemnego z zakresu wiedzy teoretycznej podeszło 31 policjantów wydziału ruchu drogowego z KMP w Rybniku. Najlepszy policjant będzie reprezentował naszą jednostkę na szczeblu wojewódzkim.

 10. 10-latka zginęła w pożarze

  Śledczy z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru przy ul. Witczaka. W nocy zapaliła się tam piwnica, w której przebywały cztery dziewczynki w wieku od 10 do 14 lat. Dzieci przewieziono do śląskich szpitali. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu zmarła 10-latka...

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.