Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

24.05.2015
Rozboje4
Kradzieże33
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
22.05.2015
Rozboje3
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14
21.05.2015
Rozboje3
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
20.05.2015
Rozboje4
Kradzieże62
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
19.05.2015
Rozboje3
Kradzieże54
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący14

Polecamy

Ważne skróty

Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Policjant, który mi pomógł

Najczęściej czytane

 1. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 2. Myśleli, że wygrali 14 mln zł w Lotto. Kupon okazał się fałszywy

  Do siedziby Totalizatora Sportowego przy ulicy Ligockiej zgłosiła się uradowana rodzina z Szopienic ze zwycięskim kuponem na 14 mln zł. Okazało się, że został on sfałszowany. Sprawę wyjaśniają policjanci z komisariatu III.

 3. Wprowadzenie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie

  Dzisiaj w cieszyńskiej komendzie odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacka Bąka. Wprowadzenia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych cieszyńskiego garnizonu.

 4. Kto rozpoznaje tego mężczyznę?

  Zabrzańscy policjanci poszukują sprawcy napadu na agencję bankową przy ulicy Nocznickiego. Kamery monitoringu zarejestrowały napastnika. Osoby, które rozpoznają mężczyznę z filmu, prosimy o kontakt z mundurowymi z komendy w Zabrzu lub najbliższą jednostką policji.

 5. Wypadek na przejeździe kolejowym

  Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj na przejeździe kolejowym na ul. Śląskiej w Rybniku. W wyniku zderzenia lokomotywy z samochodem osobowym, obrażenia odniosła 47-letnia kierująca peugeotem. W momencie wypadku zapory na przejeździe były podniesione.

 6. Podsumowanie działań "Prędkość" w śląskim garnizonie

  Wczoraj w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Policjanci m.in. kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

 7. Śląscy policjanci szkolili się w posługiwaniu taserami

  Właśnie zakończył się cykl szkoleń policjantów naszego garnizonu z posługiwania się paralizatorami elektrycznymi. Zajęcia zorganizowane przez instruktorów Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach oraz śląskich antyterrorystów ukończyło 47 stróżów prawa. Wszyscy pomyślnie zdali także egzamin końcowy z właściwego posługiwania się taserami.

 8. Uzbierał w kilka minut 40 punktów i stracił prawo jazdy

  Blisko 40 punktów karnych za popełnione wykroczenia drogowe „uzbierał” w klika minut 25-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Kierowca osobowego mercedesa pędził po będzińskim odcinku DK-86 przekraczając kilkakrotnie dozwoloną prędkość. Ostateczny wymiar kary ustali dla pirata drogowego będziński sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

 9. Zginął motocyklista

  Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczorajszego wieczoru w miejscowości Gołkowice. Pomimo działań podjętych przez służby ratownicze 29-letni mężczyzna kierujący motocyklem marki Suzuki nie żyje. W tym roku to już piąty motocyklista na śląskich drogach, który stracił życie.

 10. Nie zdążył nacieszyć się prawem jazdy

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Myszkowie na ul. Słowackiego. W wyniku czołowego zderzenia fiata seicento z audi, rannych zostało 6 osób. Myszkowscy policjanci wyjaśniają teraz szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.