Policja Śląska

Aktualności

Aplikacja mobilna - sklepy

Statystyki

28.05.2016
Rozboje4
Kradzieże34
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
27.05.2016
Rozboje4
Kradzieże48
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
26.05.2016
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
25.05.2016
Rozboje1
Kradzieże59
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący49
24.05.2016
Rozboje3
Kradzieże59
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Poradnik interesanta

Polecamy

Koperta życia - 330

Ważne skróty

Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci przekazali należne im zadośćuczynienie na szczytny cel

  Sosnowieccy policjanci znieważeni przez młodego mężczyznę w trakcie interwencji przekazali otrzymane od niego zadośćuczynienie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Kwota 5000 zł zasiliła konto fundacji. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wręczył funkcjonariuszom uroczyste podziękowania.

 2. Wprowadzenie nowego szefa śląskiego garnizonu

  Dzisiaj w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się wprowadzenie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Krzysztofa Justyńskiego. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza naszego garnizonu.

 3. Policjanci ze Śląska wicemistrzami kraju wśród policyjnych ratowników

  Policjanci ze Śląska zajęli 2 miejsce na podium w Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Rozgrywki odbyły się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach reprezentowali mundurowi z Mikołowa, którzy zajęli najwyższą lokatę w eliminacjach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy wicemistrzostwa!

 4. Policjanci zabezpieczali mecz

  Wczoraj tyscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i Radomiak Radom. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race świetlne oraz zdewastowały policyjne radiowozy.

 5. Inspektor Krzysztof Justyński nowym szefem śląskiego garnizonu

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Krzysztofa Justyńskiego. Dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymał wczoraj nominację z rąk Ministra w obecności Sekretarza Stanu Jarosława Zielińskiego, nadzorującego służby mundurowe. Już niebawem nowy szef śląskich policjantów zostanie oficjalnie wprowadzony na swoje stanowisko w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 6. Policjanci nie dopuścili do starcia pseudokibiców

  Interwencja policjantów z katowickiego oddziału prewencji zapobiegła bijatyce szalikowców po zakończeniu meczu GKS-u Katowice z Chrobrym Głogów. Pseudokibice z Katowic zaatakowali poza stadionem grupę z Głogowa. Podczas akcji został zatrzymany 17-latek, który zaatakował policjanta.

 7. Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji I w Zabrzu

  Komisariat Policji I w Zabrzu został właśnie uroczyście oddany do użytku po remoncie. W przecięciu symbolicznej wstęgi uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn wraz z szefem logistyki śląskiego garnizonu Policji insp. Piotrem Kucią. Oprócz kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, w wydarzeniu udział wzięły władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją.

 8. Policjanci wspierali Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

  Dwa dni zabawy, sportu i uśmiechu, z nadzieją, że nie są sami, że ktoś im życzy jak najlepiej i jak tylko potrafi stara się pomóc oraz sprawić, żeby nawet zwykłe, codzienne czynności były choć trochę łatwiejsze. od 19-20 maja w Jaworznie odbyły się tegoroczne, XVI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć jaworznickich mundurowych.

 9. Motocyklisto - szanuj swoje życie i zdrowie

  W ciągu kilku ostatnich dni na śląskich drogach zginęło dwóch kierujących motocyklami. W trakcie zbliżającego się długiego weekendu mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość to główne przyczyny tragicznych zdarzeń.

 10. Zlikwidowali plantację marihuany o czarnorynkowej wartości 100 tys. zł

  171 krzewów konopi indyjskich, z których można byłoby uzyskać prawie 4 tys. porcji marihuany, odkryli katowiccy antynarkotykowi. Rośliny o wartości ponad 100 tys. zł uprawiane były w pustostanie i w piwnicy. 30-letni właściciel plantacji usłyszał już zarzuty.