Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Statystyki

20.10.2016
Rozboje1
Kradzieże42
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
19.10.2016
Rozboje3
Kradzieże41
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
18.10.2016
Rozboje3
Kradzieże39
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
17.10.2016
Rozboje1
Kradzieże39
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący18
16.10.2016
Rozboje4
Kradzieże10
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
Aplikacja mobilna - sklepy

Zawody sportowe

Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy

Najczęściej czytane

 1. Katowiccy policjanci zatrzymali złodziei i odzyskali skradzione auta

  Katowiccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali trzech mężczyzn, którym udowodniono włamania do obiektów handlowych i kradzieże samochodów. Kryminalni odzyskali skradzione audi A8 oraz renault megan, a także sprzęt rtv, agd oraz wyroby alkoholowe i tytoniowe pochodzące z włamań. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje prokurator i sąd. Grozi im do 10 lat więzienia.

 2. Śląscy policjanci nie dopuścili do bójki między pseudokibicami

  Śląscy policjanci podczas zabezpieczenia imprezy sportowej w Spodku, zapobiegli ustawce pseudokibiców. Sympatycy katowickiej i chorzowskiej drużyny piłkarskiej przed wejściem na obiekt próbowali doprowadzić do konfrontacji. Natychmiastowa reakcja mundurowych ostudziła ich zapały. Policjanci zatrzymali kilkunastu najbardziej agresywnych chuliganów. Trafili oni do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 3. Zapraszamy na warsztaty ekologiczne!

  Policja Konna z Chorzowa i Częstochowy zaprasza przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) z terenów swoich miast, do wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych o służbie konnej w Policji realizowanych w ramach zadania pt. „Realizacja programu edukacji ekologicznej, wdrożenie kampanii i akcji edukacyjno – informacyjnej przez Zespoły Konne garnizonu śląskiej Policji” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiskowa i Gospodarki Wodnej w Katowicach

 4. Odnaleźli dilerską skrytkę

  Śledczy z komendy wojewódzkiej i Gliwic namierzyli skrytkę wykorzystywaną przez handlarzy narkotyków. Było w niej kilkaset tabletek ecstasy oraz amfetamina i efedryna. W odnalezieniu miejsca ukrycia nielegalnych substancji pomógł specjalnie wyszkolony pies.

 5. Odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z funkcjonariuszami podległych służb. Bez zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

  Minister Mariusz Błaszczak podczas odprawy w obecności Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka zapewnił: "służba to nie praca, to powołanie". Dlatego tak ważną kwestią jest zapewnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, iż nie są prowadzone żadne prace nad zmianą w systemie emerytalnym służb mundurowych. Oboje kategorycznie zaprzeczyli takim plotkom. Podczas briefingu w Zielonej Górze minister mówił także o programie modernizacji służb mundurowych – priorytetowym projekcie MSWiA

 6. Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowiska służbowe zastępców komendantów z dwóch jednostek policji. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne dwóm policjantom z kadry kierowniczej śląskiego garnizonu. Wśród nich była nadkom. Magdalena Wija, która została wprowadzona na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim.

 7. W wypadku drogowym zginął policjant z Gliwic

  Z przykrością informujemy, że dzisiaj (19.10.2016 r.), w drodze do pracy, w wypadku samochodowym w Szałszy zginął nasz kolega aspirant Grzegorz Suchowolec. Policjanci z Tarnowskich Gór ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W imieniu kierownictwa gliwickiego oraz śląskiego garnizonu policji, wszystkich policjantów i pracowników policji, składamy wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim.

 8. Katowiccy policjanci rozdawali odblaski

  Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy: jeden mały element odblaskowy przyczepiony do ubrania może uratować życie...

 9. Nowe radiowozy i alcoblow dla będzińskich stróżów prawa

  Na drogach powiatu będzińskiego od dzisiaj pojawią się kolejne nowe radiowozy. Oprócz samochodów policjanci otrzymali dzisiaj także nowe urządzenia do kontroli stanu trzeźwości. Zakup nowego wyposażenia był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych. W uroczystości przekazania nowego sprzętu na ręce Komendanta Powiatowego uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

 10. Katowiccy policjani uczyli pracowników sądu samoobrony

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach rozpoczęli cykl zajęć z zakresu bezpieczeństwa dla pracowników sądu. W tym tygodniu w pierwszych zajęciach uczestniczyli sędziowie i pracownicy Sądu Rejonowego Katowice - Zachód. W mini kursie samoobrony wzięło udział 20 osób, które pod okiem policyjnych instruktorów uczyły się jak odeprzeć atak agresora.