Policja Śląska

Aktualności

Ankieta

Statystyki

30.07.2014
Rozboje2
Kradzieże67
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący55
29.07.2014
Rozboje2
Kradzieże70
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
28.07.2014
Rozboje7
Kradzieże76
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący24
27.07.2014
Rozboje5
Kradzieże40
Wypadki drogowe11
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach19
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący63
26.07.2014
Rozboje5
Kradzieże52
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący58

Polecamy

BezNuda na wakacjach

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla turystów zagranicznych

Najczęściej czytane

 1. Policjanci opanowali Spodek

  Wczoraj w spodku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia, nominacje i nagrody. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i ekspozycje. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Na koniec zagrał "Feel".

 2. Znamy zwycięzców konkursu na najlepsze stoisko promujące śląską policję

  Podczas wczorajszych Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, rozstrzygnięto konkurs pn. " Najlepsze Stanowisko Promujące Śląską Policję". Najlepszym zespołem okazali się policjanci z Bielska- Białej. Drugie miejsce zajęli policjanci z Katowic, a trzecie z Będzina. Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz złożył zwycięzcom gratulacje oraz wręczył bielskim i katowickim policjantom kluczyki od radiowozów, które były główną nagrodą.

 3. Wypadek w Ustroniu - nie żyją dwie osoby

  Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś przed południem w Ustroniu. 51-letni motocyklista potrącił na przejściu dla pieszych przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku zdarzenia zginął 70-letni pieszy i kierujący jednośladem.

 4. Zwierzył się nowym znajomym i pożałował...

  Na wniosek śledczych sędzia aresztował dwie zatrzymane przez gliwickich policjantów osoby, podejrzane o napad i kradzież kilkunastu tysięcy złotych. Poznany przy piwie mężczyzna pochwalił się im wcześniej, że zarobił sporo pieniędzy. Teraz zatrzymanym grozi nawet 12 lat więzienia.

 5. Obchody Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju

  Wczoraj w Domu Zdrojowym odbyła się akademia z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, młodszy inspektor Piotr Kucia, w obecności Komendanta oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

 6. Centralne Obchody Święta Policji

  Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

 7. Nowy radiowóz na Święto Policji

  Stoisko z licznymi atrakcjami i pokazami jakie przygotowali bielscy policjanci wspólnie z zaproszonymi partnerami okazało się bezkonkurencyjne w konkursie "Najlepsze Stoisko Promujące Śląską Policję" zorganizowanym w czasie wczorajszych wojewódzkich obchodów Święta Policji w katowickim Spodku. A było o co walczyć, bo stawką w konkursie był nowy radiowóz, który już wkrótce pojawi się na ulicach naszego miasta.

 8. Komunikat prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu

  Komunikat dotyczący działań policjantów w dniu 22 lipca 2014 roku przeprowadzonych przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

 9. Premier na Święcie Policji: macie wsparcie państwa

  Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

 10. Zatrzymani skimmerzy

  Policjanci z Katowic i Zabrza zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 4 skimmerów. Podejrzani w kilku bankomatach na terenie Śląska założyli nakładki, umożliwiające odczytanie danych pasków kart płatniczych. Sprawcy, decyzją zabrzańskiego sądu, zostali tymczasowo aresztowani. Teraz grozi im za to kara aż do 25 lat więzienia.