Policja Śląska

Aktualności

Statystyki

29.03.2015
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący37
28.03.2015
Rozboje0
Kradzieże34
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący25
27.03.2015
Rozboje0
Kradzieże51
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
26.03.2015
Rozboje6
Kradzieże53
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
25.03.2015
Rozboje4
Kradzieże54
Wypadki drogowe13
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach17
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13

Polecamy

Ważne skróty

Nie odwracaj wzroku
Rok pieszego 2014
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Czy jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem?
Handel ludźmi - infolinia

Najczęściej czytane

 1. Kolejne certyfikaty SWI wręczone

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 24 komendantów komisariatów z całego naszego województwa odebrało stosowne dokumenty z rąk nadinspektora Jarosława Szymczyka. Rok 2015 rok jest już piątym rokiem szkoleń finansowanych przez Komendę Główną Policji.

 2. Narada służbowa kadry kierowniczej

  W katowickiej szkole policji odbyła się narada służbowa kierownictwa śląskiej policji. Oprócz podsumowania pracy naszego garnizonu, byliśmy świadkami dwóch uroczystości. Śląski Komendant Wojewódzki Policji pożegnał odchodzących na emeryturę czterech policjantów oraz wręczył nagrody mundurowym, którzy wykazali się odwagą w trakcie służby.

 3. Generał spotkał się z Zespołem Antykonfliktowym Policji

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk nagrodził policjantów z Zespołu Antykonfliktowego Policji. Zespół taki działa w województwie śląskim od 2013 roku. Ostatnio jego członkowie pełnili służbę w Sosnowcu, przyczyniając się do wygaszenia protestów pod tamtejszą komendą policji.

 4. Trzy ofiary wypadku drogowego w Gliwicach

  W piątek wieczorem w Gliwicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Na drodze krajowej nr 88 zginęły trzy osoby. Są to pieszy i kierowcy dwóch pojazdów.

 5. Rozegrano policyjne mistrzostwa w squashu

  Zakończyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Squashu. Do rywalizacji stanęło 25 zawodników, reprezentujących różne jednostki naszego województwa. Najlepszy okazał się Marcin Ormianin z Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach.

 6. Szkolenie pododdziału policji

  Wczoraj na Stadionie Miejskim w Jaworznie przy ulicy Krakowskiej, odbyły się ćwiczenia policjantów Nieetatowego Pododdziału Policji oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych.

 7. Zatrzymani sprawcy nocnego napadu na sklep

  Dwóch napastników ubranych w kominiarki, z bronią w ręku napadło dzisiejszej nocy na sklep całodobowy w dzielnicy Pechnik. Po sterroryzowaniu ekspedientki sprawcy skradli pieniądze, alkohol i papierosy. Uciekając volkswagenem ulicami Jaworzna, wpadli wprost w ręce policjantów.

 8. Stop agresji drogowej

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.

 9. Ponad 2 mln. zł na modernizację policyjnych obiektów na Śląsku

  Dzisiaj w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano dwanaście umów na termomodernizację obiektów śląskiego garnizonu policji. Katowicką komendę wojewódzką reprezentował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad dwa miliony złotych.

 10. Tir w rowie na DK 86 w Katowicach. Były utrudnienia

  W godzinach rannych na ulicy Bielskiej ciężarowy daf z naczepą zjechał do rowu. Nikt nie odniósł obrażeń. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z drogówki