Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

20.09.2017
Rozboje2
Kradzieże28
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
19.09.2017
Rozboje4
Kradzieże28
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
18.09.2017
Rozboje0
Kradzieże43
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach14
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący10
17.09.2017
Rozboje1
Kradzieże15
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
16.09.2017
Rozboje2
Kradzieże35
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia mobilizacyjne na Śląsku

  W 5 śląskich komendach blisko 100 osób, uczestniczyło w ćwiczeniach pod kryptonimem EGIDA-17, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 2. Nikt nie może stać ponad prawem

  Od policji oczekuje się aby działała zgodnie z prawem i w ramach prawa. To przepisy ściśle regulują to co i w jaki sposób policjanci powinni zrobić. Jeden z dzienników w ostatnich dniach publikuje teksty, w których poddaje krytyce zgodne z prawem działania policji, co więcej, sugeruje że działania te celowo wymierzone są w media. Teza taka nie ma żadnego uzasadnienia, a postępowanie w tej sprawie nie zostało jeszcze ostatecznie rozstrzygnięte.

 3. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii

  Nie wiadomo jak potoczyłby się los 8 letniego chłopca, gdyby nie szybka reakcja tarnogórskich policjantów. Stróże prawa na widok zataczającego się mężczyzny, który prowadził swojego małoletniego syna podjęli interwencję. Dziecko miało guza na głowie, było senne i wymiotowało. Ojciec, który się nim opiekował był kompletnie pijany. Policjanci wezwali pogotowie i chłopiec trafił pod opiekę lekarzy, a nieodpowiedzialny ojciec do policyjnej celi.

 4. Zlikwidowali nielegalną fabrykę i zabezpieczyli ponad 3 mln papierosów

  Śląscy policjanci przeprowadzili w jednym czasie w trzech miastach naszego regionu akcję, której celem była przestępczość akcyzowa. Na terenie Chorzowa, Sosnowca i Rudy Śląskiej stróże prawa zatrzymali łącznie 12 osób, w tym 8 obywateli Ukrainy. Zabezpieczyli ponad 3 mln podrobionych papierosów z nazwą znanego światowego producenta, 8 ton krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia oraz kompletną linię do produkcji papierosów. Wstępne straty wynikłe z uszczupleń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic oszacowali na prawie 8 mln 620 tys. zł.

 5. Odpowiedzieli na apel matki i spełnili marzenie 10-latki

  Policjanci oraz pracownicy cywilni komendy w Jastrzębiu-Zdroju spełniają marzenie 10-letniej Adrianny. Policyjny pluszak, smycz i odblaski wraz z urodzinową kartką oraz podpisami policjantów i pracowników komendy powędrowały do Adrianny z Kołaczkowa. Dziewczynka obchodzi swoje 10-urodziny i marzy o tym, aby takich urodzinowych kartek otrzymać jak najwięcej.

 6. Holenderskie policjantki na konferencji w Sosnowcu

  Wczoraj w Auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbyła się międzynarodowa konferencja, której przedmiotem były zagadnienia z zakresu handlu ludźmi. Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach programu współpracy Policji polskiej i holenderskiej „Twoje Bezpieczeństwo - Nasza Sprawa. Praca w Holandii”. W konferencji wzięli udział zarówno policjanci, pracownicy instytucji i osoby, które mogą być zainteresowane wyjazdem do pracy w Holandii.

 7. Poszukiwany sprawca napadu na kobietę

  Pod koniec czerwca na terenie Piekar Śląskich doszło do napadu na młodą kobietę. Osoby mogące pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy, którego portret pamięciowy przedstawiamy, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich.

 8. Motorowerzyści na drogach nie zawsze są bezpieczni...

  W ostatnim czasie na śląskich drogach doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem motorowerów. Niestety trzy z nich dla ich użytkowników zakończyły się śmiertelnie. Motorower, to pojazd tańszy w zakupie i eskplotacji, a także łatwiejszy w poruszaniu się w ruchu miejskim w porównaniu do samochodu. Ich użytkowników przybywa. Dziś przypominamy zasady bezpiecznej jazdy tym jednośladem.

 9. Holenderskie policjantki z wizytą w Rybniku

  W Rybniku odbyły się dwie konferencje w związku z projektem pn. „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii”. Przedstawicielki holenderskiej policji poruszyły w swoich wystąpieniach problematykę handlu ludźmi. Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z emigracją zarobkową.

 10. Zapraszamy już w niedzielę na pielgrzymkę środowiska policyjnego

  W najbliższą niedzielę, już po raz szesnasty w Częstochowie odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Przybędą na nie policjanci, pracownicy policji oraz osoby związane z policją z całego kraju. Swój udział zapowiedzieli I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk oraz Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Jan Lach. Na uroczystościach nie zabraknie też przedstawicieli służb, organizacji i instytucji współpracujących z policją.