Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2018-05-23
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2018-05-22
Rozboje0
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
2018-05-21
Rozboje0
Kradzieże28
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący20
2018-05-20
Rozboje2
Kradzieże12
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący27
2018-05-19
Rozboje3
Kradzieże24
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Nagrody dla policjantów za zatrzymanie niebezpiecznych przestępców

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof JUSTYŃSKI wyróżnił dzisiaj nagrodami pieniężnymi ośmiu policjantów z Zabrza i katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi, w wyniku szybkiej interwencji zatrzymali mężczyzn, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań w Zabrzu, próbując postrzelić z broni palnej właściciela. Przy zatrzymanych znaleziono broń, a podczas przeszukania ich mieszkań amunicję, narkotyki oraz papierosy i alkohol, pochodzące najprawdopodobniej z włamania do sklepu.

 2. Gigantyczne akcje CBŚP - prawie 40 kiboli zatrzymanych

  Ogromne przedsięwzięcie, w których uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy przygotowali i przeprowadzili dzisiaj policjanci CBŚP. W trakcie działań zatrzymano łącznie 39 osób, z czego 38 podejrzanych jest o udział w zorganizowanych grupach przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Członkowie grup działali na przestrzeni kilku lat na obszarze niemal całego kraju. Śledztwa nadzorują śląski i małopolski wydział Prokuratury Krajowej.

 3. Wypadek na przejeździe kolejowym – ku przestrodze!

  Policjanci z Częstochowy wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Blachowni na przejeździe kolejowym. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący seatem ominął opuszczoną półzaporę i zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem towarowym. 46-latek zmarł w szpitalu. Na nagraniu z monitoringu widać, jak groźne było to zdarzenie. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

 4. Uratowana dzięki czujności internautki

  Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie. Dzięki wzorowej reakcji nastolatki ze Śląska, jej pedagoga szkolnego oraz współpracy policjantów z Jasienicy, katowickiego wydziału do walki z cyberprzestępczością oraz mundurowych ze Świdnicy, nie doszło do tragedii.

 5. Etyka, wizerunek, ceremoniał policyjny – szkolenie kadry kierowniczej

  W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się dzisiaj szkolenie kadry kierowniczej średniego i wyższego szczebla garnizonu śląskiego. Jego tematyka obejmowała etykę zawodową, wizerunek funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji oraz ceremoniał policyjny. Szkolenie było elementem realizowanego przez Komendę Główną Policji "Harmonogramu wdrażania wybranych rekomendacji w zakresie optymalizacji działań Policji na rzecz kształtowania systemu wartości profesjonalizacji postaw zawodowych oraz podnoszenia bezpieczeństwa prawnego i osobistego policjantów"

 6. Stop agresji drogowej

  Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze. Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl.

 7. Szybka interwencja policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu pseudokibiców

  Policjanci zapobiegli starciu około 300 pseudokibiców, do którego miało dojść wczoraj w parku miejskim przy ul. Edukacji w Tychach. Tyscy policjanci oraz mundurowi z jednostek ościennych zatrzymali 6 chuliganów. Śledczy ustalają przebieg zdarzenia oraz jego pozostałych uczestników. Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Dzięki szybkiej akcji policjantów nie doszło do eskalacji konfliktu, a być może nawet tragedii.

 8. Śląscy antyterroryści na podium "SOF DELTA CUP"

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach uczestniczyli w Zawodach Strzeleckich w Strzelaniu Specjalnym o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP 2018”. O zwycięstwo walczyli m.in. z doskonale wyszkolonymi komandosami i najlepszymi strzelcami z innych jednostek specjalnych. W klasyfikacji drużynowej nasi antyterroryści zajęli świetną, drugą lokatę, ustępując pierwszeństwa tylko reprezentantom Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Gratulujemy!

 9. Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

  Cieplejsze dni sprawiają, że okolice zbiorników wodnych stają się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Nad tym, by ten wypoczynek był bezpieczny, czuwają policyjni wodniacy. Na wstępie sezonu wzięli oni udział w szkoleniu i ćwiczeniach, które przeprowadzone zostały w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na zbiorniku goczałkowickim oraz na basenie w Dąbrowie Górniczej.

 10. Kolejna wizyta niemieckich policjantów w katowickim oddziale prewencji

  Niemieccy kursanci z Akademii Policyjnej Nadrenii Palatynatu w Hahn odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 5 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokaz działań policyjnych, a Kompania honorowa pokaz musztry paradnej.