Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rekrutacja

Statystyki

24.09.2017
Rozboje2
Kradzieże30
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący21
23.09.2017
Rozboje2
Kradzieże26
Wypadki drogowe17
Zabici w wypadkach4
Ranni w wypadkach21
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
22.09.2017
Rozboje3
Kradzieże47
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
21.09.2017
Rozboje1
Kradzieże29
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach3
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący13
20.09.2017
Rozboje2
Kradzieże28
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
Spartakiada Sportowa 2017

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Moje bezpieczne dziecko
Infolinia dla turystów zagranicznych
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia mobilizacyjne na Śląsku

  W 5 śląskich komendach blisko 100 osób, uczestniczyło w ćwiczeniach pod kryptonimem EGIDA-17, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 2. Nikt nie może stać ponad prawem

  Od policji oczekuje się aby działała zgodnie z prawem i w ramach prawa. To przepisy ściśle regulują to co i w jaki sposób policjanci powinni zrobić. Jeden z dzienników w ostatnich dniach publikuje teksty, w których poddaje krytyce zgodne z prawem działania policji, co więcej, sugeruje że działania te celowo wymierzone są w media. Teza taka nie ma żadnego uzasadnienia, a postępowanie w tej sprawie nie zostało jeszcze ostatecznie rozstrzygnięte.

 3. Przyszli z pomocą w samą porę

  Mogło dojść do tragedii, gdyby nie szybka reakcja policjantów i jednego z mieszkańców Tarnowskich Gór, którzy interweniowali podczas pożaru samochodu. Przy palącym się pojeździe znajdował się 84-letni właściciel samochodu oraz jego żona. Policjanci i przypadkowy tarnogórzanin ugasili zarzewie ognia i powiadomili strażaków. Prawdopodobną przyczyną zaistnienia zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej auta.

 4. Pierwszy etap konkursu "Dzielnicowy Roku" rozpoczęty

  Dzisiaj w Rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej policji Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oficjalnie rozpoczął I etap zmagań dzielnicowych garnizonu śląskiego. Do walki o miano najlepszego dzielnicowego stanęły 32 dwuosobowe drużyny ze wszystkich komend naszego województwa. Zwycięzcy będą reprezentowali nasz garnizon w X Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych.

 5. 21 września - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

  Już dzisiaj we wszystkich krajach europejskich prowadzone będą działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu.

 6. Znamy już najlepszych dzielnicowych na Śląsku

  Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Za niespełna miesiąc on, wraz ze zdobywcą drugiej lokaty - asp. szt. Markiem Drapaczem z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, będą reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

 7. 3 Półmaraton Służb Mundurowych

  Już po raz dziewiąty miłośnicy biegania wzięli udział w Bytomskim Półmaratonie. Tym razem uczestników było ponad 1 200. Wśród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończyli bieg, wylosowany został samochód. W trakcie imprezy zorganizowano 3 Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.

 8. Policjanci nie dopuścili do bójki pseudokibiców i zatrzymali 12 osób

  Policjanci zabezpieczający niedzielny mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze II i BKS Stal Bielsko-Białej zapobiegli bójce stadionowej. Pseudokibice drużyny gospodarzy w trakcie meczu wtargnęli na murawę i próbowali doprowadzić do konfrontacji z przyjezdnymi kibicami. Natychmiastowa reakcja mundurowych uniemożliwiła zrealizowanie im tego zamiaru i doprowadziła do zatrzymania 12 osób. Trwa identyfikacja kolejnych osób.

 9. Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 30-latka

  Zakończyły się już poszukiwania zaginionego 30-latka z Czarkowa. Mężczyzna został znaleziony wczoraj po 21.00 przez policjantów z komisariatu w Kuźni Raciborskiej. Zziębnięty i zmęczony leżał na ławce jednego z tamtejszych przystanków autobusowych. Policjanci zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia. Po udzielonej mu pomocy medycznej, cały i zdrowy wrócił do domu.

 10. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na śląskich drogach

  “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD) organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego - TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi. Polska Policja od 11 lat jest członkiem TISPOL-u, co pozwala na aktywny udział naszych stróżów prawa zarówno w projektach szkoleniowych, kontrolnych działaniach wzmożonych, jak również na bieżącą wymianę doświadczeń w obszarze ruchu drogowego.